Sport

Modne bieganie po Cytadeli

ENEA Tri Tour Bieg Mikolajow  Foto: .W.Pawlowski

Nowy rok to idealna okazja, aby szczegółowo rozplanować treningi do sezonu biegowego, jak i triathlonowego. Na pasjonatów sportu czeka m.in. serii różnorodnych wydarzeń przygotowujących zawodników do polskiego debiutu w Challenge Family.

ENEA Tri Tour Bieg Mikolajow Foto: .W.PawlowskiEndu Winter Run to już uznana marka wśród poznańskich sportowców. Tym razem cykl czekają istotne zmiany – zawody zostały przeniesione do poznańskiego Parku Cytadela, gdzie uczestnicy będą rywalizować na dystansach 6km i 12km. Pierwsza impreza odbędzie się już 11 stycznia. – Jest to element przygotowań przed wyzwaniem, jakie czeka triathlonistów w nowy sezonie, a mowa tutaj zarówno o Challenge Poznań, jak również o jeszcze większym i intensywniejszy sezonie cyklu imprez triathlonowych – mówi Wojciech Kruczyński, współorganizator Challenge Poznań.

Nowa trasa na poznańskiej Cytadeli jest zdecydowanie bardziej urozmaicona niż ubiegłoroczna, która przebiegała wokół Jeziora Maltańskiego.

– Liczne podbiegi i zbiegi będą stanowić nie lada wyzwanie dla każdego zawodnika, jednakże właśnie takimi elementami powinien charakteryzować się dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Dzięki temu zawodnicy będą mogli przećwiczyć wszystko to, co napotkają podczas długiego sezonu – mówi Wojciech Kruczyński.

Wzorem poprzedniego sezonu na biegaczy będą czekały dodatkowe atrakcje. Każdy Endu Winter Run rozpocznie się od rozgrzewki, którą przeprowadzą profesjonalni instruktorzy. Natomiast po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek. Impreza będzie również doskonałą okazja do tego, aby uczestnicy mogli wzajemnie dzielić się swoimi przedsezonowymi doświadczeniami.

– Cały Road to Challenge, którego częścią jest cykl Endu Winter Run został zaplanowany tak, aby przygotowujący się do nowego sezonu mogli regularnie sprawdzać swoją formę. Stąd pomiędzy każdym z trzech biegów będą dwa tygodnie przerwy – mówi Wojciech Kruczyński. – Mimo, że do pierwszych zawodów pozostało jeszcze trochę czasu, to na listach startowych jest już ok. 170 nazwisk. Tylko do końca roku kalendarzowego uczestnicy mogą skorzystać z obniżonej łącznej opłaty na start w każdym z trzech biegów cyklu – dodaje.

Promocyjna cena za udział w całym cyklu Endu Winter Run wynosi 50zł (zawodnicy mają też okazję, by nabyć okolicznościowe koszulki w korzystnych cenach). W porównaniu do poprzedniej edycji obniżona została również opłata startowa na pojedynczą imprezę (aktualnie wynosi ona 20zł). Szczegóły na stronie www.endusport.pl/event/endu-winter-run.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz