Mistrzostwa Polski U22: Akademiczki ciągle w grze!

MP U22: MUKS Bydgoszcz - ENEA AZS Poznań 55:90 - Poznań 22.02.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
MP U22: MUKS Bydgoszcz - ENEA AZS Poznań 55:90 - Poznań 22.02.2018 r.

Mecz pomiędzy MUKS-em WSG Supravis Bydgoszcz, a Eneą AZS Poznań był spotkaniem o być albo nie być w turnieju Mistrzostw Polski do lat 22. Akademiczki pewnie wygrały 90:55 i ciągle mają szanse na awans do strefy medalowej.

W środę Enea AZS przegrała derbowy pojedynek z MUKS-em Poznań (58:68), a zespół z Bydgoszczy uległ wysoko VBW GTK Gdynia (42:85).

MUKS Bydgoszcz – ENEA AZS Poznań 55:90 (10:19, 21:20, 16:26, 8:25)

Grę lepiej rozpoczęły poznanianki i pierwszą odsłonę wygrały dziewięcioma „oczkami”. Obie ekipy spisywały się słabo w defensywie i notowały wiele strat w pierwszej odsłonie meczu. Dopiero po przerwie Akademiczki złapały wiatr w żagle zaczęły się rozgrywać. Decydujące w tej części meczu były rzuty za trzy punkty w wykonaniu Julii Tyszkiewicz oraz Karoliny Stefańczyk. W 25 minucie spotkania Akademiczki miały już 17 punktów przewagi, którą do końca spotkania powiększyły aż do 25! Dzięki temu zwycięstwu Akademiczki mają ciągle szanse na awans do półfinałów. W piątkowym meczu będą musiały pokonać niepokonany dotąd zespół z Gdyni.

MUKS Poznań – Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki 54:57 (9:13, 12:13, 21:14, 12:17)

Spotkanie było wyjątkowo wyrównane, a wyniku zadecydował trzypunktowy rzut oddany z końcową syreną. Jeszcze 28 sekund przed końcem spotkania był remis 54:54. Poznanianki rozgrywały piłkę, jednak nie udało im się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Kluczową akcją końcówki meczu była zbiórka w obronie Kamili Podgórnej. Akcja potoczyła się błyskawicznie, by na końcu Anna Makurat trafiła do koszta zza linii 6,75 przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny.