Sport

Po skokach – pływanie – kolejne mistrzostwa w Termach!

Mistrzostwa Europy Juniorów w Skokach do wody - finał 3 metry Kobiet - Termy Maltańskie   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy Juniorów w skokach do wody, po emocjonującej walce w finale skoków z trampoliny 3 metrowej juniorek grupy A reprezentantka Polski Kaja Skrzek zajęła trzecie miejsce a Dominika Bąk miejsce piąte. Zwyciężyła Rosjanka Ekaterina Niekrasowa przed Brytyjką Lydią Rosenthall.

Zakończone wczoraj w Poznaniu MEJ w skokach do wody przyniosły zdecydowany sukces ekipie Rosyjskiej, która po raz drugi z rzędu potwierdziła swój prymat w Europie w kategorii juniorów, zdobywając 9 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe medale. Na ich tle świetnie spisali się Polacy zdobywając 3 medale, po jednym w każdym kolorze. To najlepszy nasz start w dotychczasowej historii MEJ. Nieco gorzej, w porównaniu do ubiegłorocznych mistrzostw, wypadła reprezentacja Wielkiej Brytanii.

Polacy odnieśli jeszcze jeden ogromny sukces. Perfekcyjnie zorganizowane zawody zebrały same pochwały i od Europejskiej Federacji Skoków do Wody oraz wszystkich uczestników mistrzostw.

Od dziś rozpoczynają się kolejne zawody –  Arena Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu. Pierwsze ekipy rozpoczęły już oficjalne treningi w Termach Maltańskich. Od jutra będziemy gościł ponad 700 osób z całej Europy. W środę 10 lipca rozpoczyna się walka o medale. Polskę reprezentuje ponad 40 osoba ekipa, która liczy na dobre starty swoich juniorów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz