Sport

Mistrz Polski za mocny dla Enea AZS Poznań

Enea AZS Poznań –  VBW Arka Gdynia  Foto: materiały prasowe / Adam Chmielewski

Enea AZS Poznań podejmowała Mistrza Polski Arkę Gdynia, która obecnie jest na 1 miejscu, nie odnosząc jeszcze porażki w sezonie 2020/21. Poznanianki nie potrafiły przeciwstawić się dzisiaj gdyniankom i  spróbować sprawić niespodziankę.

W spotkaniu nie zagrały dwie podstawowe podkoszowe poznanianek -– Davis i Marciniak. Gamrice Davis jest przeziębiona, natomiast Daria Marciniak ma uraz mięśnia łydki. Brak dwóch podstawowych wysokich pod koszem poznańskiej ekipy niestety był mocno odczuwalny. W całym meczu gdynianki w samym ataku miały prawie tyle zbiórek, co akademiczki w całym spotkaniu! Arka miała 21 zbiórek ofensywnych (a w sumie 54), akademiczki miały w sumie 24 zbiórki.

W pierwszym składzie wyszły Parzeńska i Banaszak, i niestety nie potrafiły wybronić wyśmienicie grającego duetu Spanou – Miśkiniene. Dwójkowa gra dwóch wysokich VBW przynosiła wiele punktów, i dodatkowo straszyła w grze obronnej. Poznanianki miały początkowo problem z wypracowaniem klarownej sytuacji rzutowych pod koszem, więc większość rzutów oddawały z obwodu. Trener Enea AZS Grzegorz Zieliński mocno rotował składem, pozwalając grać młodym zmienniczkom. Desygnował do gry Alicję Rogozińską i Weronikę Piechowiak, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Rogozińska dobrze kierowała grą, z kolei Piechowiak grała agresywnie w ataku i obronie. Do przerwy poznanianki przegrywały, po bardzo efektownej grze  zaledwie10 punktami 35:45.

Trener VBW Arki Gundaras Vetra mocno wstrząsnął swoim zespołem w przerwie i na drugą połowę gdynianki wyszły bardziej skoncentrowane. 3 kwartę wygrały aż 28:19 nie dając szans poznaniankom. Praktycznie całą drugą połowę gdynianki kontrolowały grę, sukcesywnie zwiększając przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gdynianek 93:69.

Enea AZS Poznań –  VBW Arka Gdynia  69:93 (15:20,20:25,19:28,15:20)

Enea AZS: Popović 20, Adamowicz 15, Bogićewić 10, Parzeńska 9, Piechowiak 5, Banaszak 4, Brown 4, Rogozińska 2, Nowicka, Jędrzejczak, Piasecka A.

VBW Arka: Kunek 15, Rembiszewska 15, Miskiniene 14, Borkowska 14, Spanou 9, Kastanek 9, Greinacher 6. Podgórna  5, Morawiec 4, Slamova 2.

zdj. Adam Chmielewski

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Adam Chmielewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz