K U L T U R A

Męskie Granie – zdjęcia

Męskie Granie 2019  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

10 lat temu projekt Męskie Granie zagościł w polskiej kulturze. Przemierzył w Poznaniu Starą Gazownię, tereny nad Maltą, aż dotarł na Cytadelę. Wczoraj szczelnie wypełniła się fanami dobrej muzyki.

Popołudnie pełne koncertów kończy Męskie Granie Orkiestra, w której składzie znaleźli się: Katarzyna Nosowska to artystka, której nie trzeba przedstawiać nikomu – pierwsza dyrektor artystyczna w historii Męskiego Grania, która otworzyła projekt na kobiety, podnosząc jego muzyczną wartość. Igo – jedyny debiutant w składzie orkiestry. Jego obecność nie powinna jednak dziwić nikogo, kto oglądał finał trasy 2018 w Żywcu i widział, co Bass Astral x Igo zrobili na Scenie Ż. Organek – charyzmatyczny muzyk, który dwukrotnie stał na czele Męskie Granie Orkiestry, każdorazowo porywając tłumy. Krzysztof Zalewski – autor ubiegłorocznego singla „Początek”, który w zeszłym roku nuciła cała Polska. W zespole towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu fantastycznych muzyków: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk.

Jeśli komuś brakuje Męskiego Grania, to dobrą wiadomością, jest to, że Poznań otwierał trasę projektu po Polsce. Niestety bilety na inne koncerty, podobnie jak w Poznaniu rozeszły się na pniu.

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz