Mecz z Wisłą Kraków i atrakcjami

Mecz Jubileuszowy  Foto: KKS LECH

Mecz Jubileuszowy Foto: KKS LECHDzisiejszy mecz Kolejorza z Wisłą Kraków będzie niezwykły. Nie tylko ze względu na sportowe emocje. Poznański klub świętować będzie swoje 90-lecie. Dla kibiców zostało przygotowanych sporo dodatkowych atrakcji.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30, ale Stadion Miejski otwarty będzie już od 16:00 i do godziny 18:00 rozbrzmiewać będzie na nim muzyka, która towarzyszyła meczom Kolejorza w latach 60-tych czy 70-tych, przeplatana komunikatami spikerskimi w gwarze poznańskiej. Równocześnie na telebimach wyświetlane będą materiały w kolorystyce retro.

Warto również będzie spojrzeć na Stadion z zewnątrz. Na białej membranie, tworzącej dach Stadionu,  wyświetlane będą herby rocznicowe, które będą widoczne od strony ulicy Bułgarskiej od godziny 16:30 do 22:30.

Przed meczem nagrodzona zostanie z okazji jubileuszu Złota Jedenastka, a mecz symbolicznie rozpocznie najstarszy żyjący zawodnik Lecha – Stanisław Atlasiński. Zawodnicy Kolejorza wybiegną na boisko w koszulkach retro.

Zapraszamy na relację z meczu minuta po minucie prosto ze Stadionu Miejskiego na stronach portalu lepszyPOZNAN.pl

billboard Kolejorz 2012 Foto: materiały prasowe

Oto szczegółowy program dodatkowych atrakcji zaplanowanych przed i po meczu, oraz w jego przerwie:

17:45 Dzieci Kolejorza robią rundę wokół boiska z flagami rocznicowymi (na każdej z flag znajdować się będzie herb Lecha Poznań)

18:00 Dzieci Kolejorza ustawiają się na murawie przy I trybunie

18:10 ceremonia nagrodzenia Złotej Jedenastki 90 -lecia

18:20 wniesienie sztandaru Lecha Poznań

18:21 wspólne zdjęcie Złotej Jedenastki (na murawie)

18:22 Hymn Lecha Poznań

18:25 wyjście zawodników pod eskortą dzieci z Domów Dziecka (zawodnicy Lecha Poznań, jak również dzieci w koszulkach retro)

18:28 po przywitaniu się obie drużyny ustawiają się w kole- „minuta ciszy” w związku ze śmiercią Włodzimierza Smolarka

18:29 zawodnicy czekają na pana Stanisława Atlasińskiego – najstarszego żyjącego zawodnika Kolejorza, który dokona symbolicznego Kick-off-a (rozpocznie mecz Ćwierćfinału Pucharu Polski)

18:30 rozpoczęcie meczu (Kick Off – Stanisław Atlasiński)

18:30 – 19:15 I połowa meczu

19:15 rozpoczęcie przerwy

19:16 wykopnięcie piłek rocznicowych w trybuny przez młodzież Lecha Poznań

19:17 występ Kolejorz Girls

19:22 konkurs rzutów karnych, w którym wezmą udział gwiazdy Kolejorza, których kibice wybrali do Złotej Jedenastki. Konkurs poprowadzi Jacek Hałasik.