Sport

Mecz Lech – Pogoń z publicznością!

Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Najlepsi kibice na świecie

Półfinałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Pogonią Szczecin rozegrany zostanie z udziałem publiczności. Jest to wynik starań Kolejorza o darowanie kary jaką nałożyła PZPN na poznański klub po zeszłorocznym finale Pucharu Polski.

To dla nas bardzo ważna informacja, bo obecność kibiców w tym kluczowym spotkaniu będzie wielką pomocą dla zespołu – mówi prezes Kolejorza, Karol Klimczak. – Walczyliśmy o to, bo jesteśmy przekonani, że nałożona na nas sankcja przed rokiem była bardzo dotkliwa i odniosła już swój skutek.

Jednocześnie Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN nie przychyliła się do wniosku klubu o darowanie bądź zawieszenie wykonania kary zakazu wyjazdów grup zorganizowanych na mecze w Pucharze Polski. Decyzja ta została uargumentowana zachowaniem kibiców Lecha Poznań podczas 4 spotkań Lotto Ekstraklasy (m.in. mecz wyjazdowy z Jagiellonią), podczas których przy oprawach meczowych wykorzystane zostały środki pirotechniczne.

Sprzedaż biletów na mecz półfinałowy Pucharu Polski rozpoczyna się dzisiaj. Posiadacze karnetów mają wejściówki na to spotkanie w pakiecie abonamentu.

35. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczeci

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz