K U L T U R A

Mariusz Kwaśniewski na żywo po raz 30

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol.30 Maja Koman, AMS  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Więcej muzyki i rozmów poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego w jubileuszowym spotkaniu w klubie Blue Note. W środę wieczór na scenie wystąpili: Maja Koman, Julia Rover i AMS Clique.

Pięknej muzycznej uczty skosztowała licznie przybyła publiczność. Ciekawa muzyczna mieszanka przeplatana rozmowami na słynnych już czerwonych kanapach rozpoczęła się tuż po 20:00.

Poznańska multimedialna artystka komponuje, pisze teksty oraz reżyseruje klipy. Podczas rozmowy zdradziła wiele wątków ze swojego muzycznego życia, m.in. wspominając jak wiele radości daje jej komponowanie muzyki. Warto przypomnieć, że jej pierwszy album nominowany był do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Teraz wraca z klimatycznym albumem Double Skin.

Kolejnym zaproszonym gościem była Julia Rover. Wystąpiła w duecie z Bratem Witem, który jest członkiem zespołu Rat Kru . Każdy już raczej wie, że Julia uwielbia rower. Tą pasją zarazili ją rodzice. Uwielbiająca słodycze, zwłaszcza słony karmel w marcu wypuściła kolejny singiel “koszmary”. Dla ciekawych skąd pomysł na taki tytuł, odsyłamy do audycji “Kwas w eterze”.

Z kolei trio AMS Clique dostarczył nam muzycznych dźwięków z gatunku: soft fusion, art rock, ethno, funk i jazz.

30 jubileuszowe spotkanie było ostatnim wydarzeniem w Blue Note przed remontem. Na kolejne trzeba będzie czekać do jesieni. Tymczasem wszystko zostało zarejestrowane i wkrótce pojawi się na antenie Radia Afera. “Kwas w eterze” w każdą niedzielę o godzinie 20:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz