Sport

Malta Waterpolo Cup już po raz szósty w Poznaniu

Malta Waterpolo Cup  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W najbliższy weekend piłkarze wodni z KS Waterpolo Poznań będą podejmowali drużyny z Polski i zagranicy w szóstej edycji turnieju Malta Waterpolo Cup.

Tradycyjnie rozgrywany w grudniu turniej został w tym roku przeniesiony na pierwszy weekend października. Zawodnicy i trenerzy KS Waterpolo Poznań, mają nadzieję, że rozegranie turnieju przed inauguracją sezonu Mistrzostw Polski pozwoli im lepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu.
Oprócz poznaniaków, kibice, którzy przybędą w weekend do Term Maltańskich zobaczyć będą mogli drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz słowackich Koszyc. Największą gratką dla kibiców będzie występ w Poznaniu drugiej drużyny ligi słowackiej – Hornets Koszyce. Wysoki poziom jaki prezentują słowaccy zawodnicy z pewnością zmusi zawodników KS Waterpolo Poznań oraz pozostałych Polskich drużyn do wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności.

Turniej rozgrywany jest systemem każdy z każdym, a o zwycięstwie zadecyduje miejsce w tabeli.

W sobotę rozegrane zostaną cztery spotkania – na początek o godz. 9:45 Hornets Koszyce zagra z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, następnie o godz. 11:00 KS Waterpolo Poznań podejmować będzie Alfę Gorzów Wielkopolski. W sesji popołudniowej o 16:30 zobaczymy pojedynek Hornets Koszyce oraz Alfy Gorzów Wielkopolski, a po nim o godz. 17:45 Waterpolo Poznań zagra przeciw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W niedzielę kibice będą mogli obejrzeć kolejne dwa spotkania. O 9:30 Alfa Gorzów Wielkopolski zagra z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim, a na zakończenie turnieju o 10:45 gospodarze z Waterpolo Poznań zagrają z Hornets Koszyce. W niedzielę o godzinie 12 nastąpi uroczysta dekoracja zwycięzców.

Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy kibiców z Poznania na szósty już turniej Malta Waterpolo Cup, który odbędzie już w ten weekend w Termach Maltańskich w Poznaniu. Tym razem turniej zostanie rozegrany na inaugurację sezonu i pokaże jaką formą dysponują zawodnicy wszystkich drużyn na początku sezonu. Na pewno w weekend w Termach wszystkich fanów czeka sporo emocji i atmosfera sportowego święta – powiedział Tomasz Różycki – prezes KS Waterpolo Poznań.

V Malta Waterpolo Cup, Termy Maltańskie, Poznań, 5 i 6 października 2019 :
I mecz 5.10.2019 godz. 9:45
Hornets Koszyce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

II mecz 5.10.2019 godz. 11:00
KS Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski

III mecz 5.10.2019 godz. 16:30
Hornets Koszyce – Alfa Gorzów Wielkopolski

IV mecz 5.10.2019 godz. 17:45
KS Waterpolo Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

V mecz 6.10.2019 godz. 9:30
Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

VI mecz 6.10.2019 godz. 10:45
KS Waterpolo Poznań – Hornets Koszyce

Uroczyste zakończenie turnieju i dekoracja zwycięzców – 6.10.2019 godz. 12:00

Organizację turnieju oraz udział KS Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów i współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Rais-Tools, TJT Marketing oraz lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz