Aglomeracja BizNews

Litewka firma transportowa otwiera w Sadach nową bazę!

Baza transportowa - litewska firma logistyczna  Foto: Girteka Logistics / materiały prasowe

Litewski przewoźni drogowy Girteka Logistics zapowiada otwarcie nowej bazy transportowej w Sadach pod Poznaniem i zatrudnienie ponad 400 pracowników serwisowych. Największy obiekt firmy rusza w kwietniu, nabór ludzi już się rozpoczął.

Litewska firma oficjalnie zawitała do Polski w 2019 roku. Wtedy przewoźnik otworzył oddział w Komornikach. Na tym jednak Litwini nie poprzestali – w ubiegłym roku Girteka Logistics wynajęła fabrykę autobusów MAN-a z zamiarem przekształcenia jej w bazę transportową. To największy tego typu obiekt przewoźnika. Firma posiada je również w Szawlach i Wilnie na Litwie oraz Smoleńsku w Rosji.

Obecnie w Komornikach pracuje tu 150 osób, tymczasem Girteka Logistics rozpoczęła rekrutację kolejnych 450 pracowników administracyjnych oraz serwisowych – mechaników, techników, diagnostów, elektryków samochodów ciężarowych, ślusarzy, ekspertów od naprawy opon dla ciężarówek czy też malarzy pojazdów.

W serwisie w Sadach fachowcy będą przygotowywać nowe samochody ciężarowe do jazdy, kontrolować stan techniczny ciężarówek oraz dokonywać napraw konserwacyjnych. Ponadto fachowcy będą świadczyć całodobową pomoc kierowcom w razie wypadków drogowych, awarii czy też usterek technicznych.

Serwis ma być w pełni sprawny i funkcjonować przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. W dłuższej perspektywie planowana jest rozbudowa obiektu do 20 tys. m kw.

Użyte w artykule zdjęcia: Girteka Logistics / materiały prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz