Legia Warszawa dwukrotnie pokonana w Termach Maltańskich

KS Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Zwycięstwem Waterpolo Poznań zakończył się rozegrany w ten weekend w Termach Maltańskich dwumecz z Legią Warszawa. Poznańscy piłkarze wodni zdobyli w nim pełną pulę 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera Ekstraklasy. W sobotę po bardzo zaciętej walce wygrali ze stołecznymi 10:8. W niedzielę zwiększyli swoją przewagę nad drużyną gości do 4 bramek, zwyciężając po raz drugi 8:4. Poznańska drużyna ma nadal ogromne szanse na złoty medal Mistrzostw Polski, a o ostatecznym podziale miejsc na podium zadecydują majowe dwumecze z ŁSTW OCMER UŁ oraz Arkonią Szczecin.

W ostatni weekend waterpolistom Legii Warszawa po raz szósty nie udało się pokonać w Poznaniu drużyny gospodarzy. Poznańscy piłkarze wodni wygrali oba spotkania 7 kolejki Ekstraklasy i nie oddali stołecznym na własnym basenie ani jednego punktu. Nasza drużyna ma w tym sezonie na swoim koncie już 11 zwycięstw i tylko 3 porażki.

Początek sobotniego meczu należał do legionistów, którzy szybko objęli prowadzenie 1:3. Jednak na 4 sekundy przed końcem 1 kwarty poznaniakom udało się doprowadzić do remisu 3:3. W kolejnych 16 minutach prym wiedli gospodarze, zdobywając aż 6 bramek. Graczom ze stolicy udało się w tym czasie pokonać bramkarza Pawła Handze jedynie dwa razy. Ostatnia kwarta należała do drużyny gości, ale całe spotkanie zakończyło się porażką Legii Warszawa 10:8. Najlepszymi waterpolistami meczu wybrano poznaniaka Bartłomieja Kowalewskiego oraz legionistę Kacpra Ślusarczyka.

Początek niedzielnego rewanżu to całkowita dominacja zespołu gospodarzy. Poznaniacy już w 1 kwarcie objęli prowadzenie 2:0. A w kolejnych minutach meczu tylko powiększali swoją przewagę nad Legią Warszawa, zwyciężając ostatecznie 8:4. Najlepszym graczem drugiego spotkania został ponownie Bartłomiej Kowalewski z Poznania oraz bramkarz Legii Adam Oleksów.

Po raz szósty w historii naszego klubu pokonaliśmy na własnym basenie Legię Warszawa. Ten sukces cieszy nas tym bardziej, że oznacza dalszą grę o najwyższe podium tegorocznych Mistrzostw Polski. O tym, kto po nie sięgnie, zadecydują 3 ostatnie kolejki Ekstraklasy, w tym bardzo dla nas ważny pojedynek zespołów z Łodzi i Szczecina za 2 tygodnie. Na początku maja czeka nas w Poznaniu bardzo wymagający dwumecz z aktualnym liderem Ekstraklasy – drużyną ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki, a sezon zakończymy w tym roku na basenie w Szczecinie. Obiecujemy kibicom, że na ostatniej prostej damy z siebie wszystko. Naszym celem jest w dalszym ciągu tytuł mistrza Polski i pierwszy złoty medal w piłce wodnej dla Poznania – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

8 kwietnia, pierwszy mecz 7 kolejki MPS:

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 10:8 (3:3,4:2,2:0,1:3)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki (1 gol), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (1 gol), Marcin Drula (1 gol), Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (3 gole), Rafał Iwanowicz. Trener: Jacek Maciąg.

9 kwietnia, mecz rewanżowy:

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 8:4 (2:0,1:2,4:1,1:1)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński (1 gol), Tomasz Różycki (2 gole), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (1 gol), Marcin Drula, Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (1 gol), Rafał Iwanowicz. Trener: Jacek Maciąg.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter