Sport

Lech zabrał 3 punkty Polonii (fotorelacja)

Najlepsi kibice są w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

“Nieskuteczni, niedokładni, bojaźliwi Poloniści przegrali w poznaniu z Lechem. Katem Czarnych koszul Vojo Ubiparip” takim hasłem wita przybyszów oficjalna strona klubu z Warszawy.

Faktycznie Polonia grała bardzo nieskutecznie, choć nie brakowało momentów grozy pod bramką bośniackiego bramkarza poznaniaków. Już na samym początku podopieczni trenera Michniewicz przepuścili atak na bramkę Lechitów w 3 minucie strzelał Jodłowiec, a dwie minuty później również Dwaliszwili. Później już tylko w 37. minucie z dośrodkowania Brzyski, piłka trafiła do Dwaliszwiliego, który korzystając z przestrzeni jaka się wytworzyła w okół niego próbował przewrotką pokonać Burića ale strzał był niecelny.

W drugiej połowie Lechici dyktowali warunki na boisku. W 59. minucie duet Murawski i Ślusarski przeszli obronę gości. Ślusarski podał do Ubiparipa, a ten długo się nie zastanawiając umieścił piłkę w bramce pięknym strzałem z woleja.

Trener Michniewicz po konferencji kiedy nie było pytań do niego powiedział “Nie chcecie mnie dobijać, dziękuję”. Sam przyznał że Polonia zagrała to co zostało założone ale nie była tak skuteczna jak poznaniacy. Marcin Rumak szkoleniowiec Lecha w podsumowaniu meczu pierwszą połowę określił jako “niemrawą” ale “po mocnych słowach w szatni w przerwie zaczęliśmy stwarzać sytuacje, były wejścia w pole karne”

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz