POZnań Sport

Lech Poznań – Zagłębie Lubin – jak dojechać?

Poznańskie Otwarcie Stadionu - 8.10.2010 r.   Foto: Piotr Rychter

Poznańskie Otwarcie Stadionu - 8.10.2010 r.  Foto: Piotr RychterW najbliższą sobotę 16 października 2010 r. czyli w dniu meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin od godziny 15:30 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów ulice Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska. Na zamkniętym odcinku ulicy Bułgarskiej dopuszczony będzie ruch autobusów komunikacji miejskiej. Objazdy poprowadzone będą ulicami Marcelińską, Grochowską i Grunwaldzką.

Na skrzyżowaniach ulic : Polska – Bukowska – Bułgarska, Grochowska – Marcelińska, Grunwaldzka – Grochowska, Grunwaldzka – Jawornicka, Ściegiennego – Promienista zostaną ustawione tablice informujące o zamknięciu ulicy Bułgarskiej.

Tego dnia na ulicy Ptasiej od godziny 15:00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się /B-36/ z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela /T-24/.

Od godziny 19:45, czyli tuż przed zakończeniu meczu, dodatkowo zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów ulica Grunwaldzka jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowiańskiej w kierunku centrum miasta oraz ciąg ulic Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego na kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej.

Ograniczenia te potrwają do czasu zakończenia meczu oraz rozejścia się i rozjechania kibiców.

AUTOBUSY I TRAMWAJE

tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 kursować będą z częstotliwością co 15 minut do godz. 18.00 oraz przez godzinę po zakończeniu spotkania.

W godzinach 15.00-18.00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa kursująca co 10 minut na trasie Towarowa – Budziszyńska.

BUDZISZYŃSKA – Grunwaldzka – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – TOWAROWA – most Dworcowy – Roosevelta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Autobusy linii nr 63, 91 i A kursować będą z częstotliwością co 10 minut przez godzinę po zakończeniu spotkania. Linie nr 50, 63, 91, 251 i A obsługiwane będą autobusami przegubowymi.

Na ulicy Bułgarskiej dla autobusów linii nr 50, 63, 91 i A jadących w kierunku ulicy Grunwaldzkiej, zlokalizowane zostanie dodatkowy przystanek przed zjazdem do nieczynnej stacji benzynowej.

Jednocześnie informujemy, że posiadacze biletów i karnetów na spotkanie Lech Poznań – Zagłębie Lubin mogą w dniu meczu bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej:

– 3 godziny przed rozpoczęciem spotkania

– 2 godziny po zakończeniu spotkania

Do dyspozycji kibiców podstawione zostaną dodatkowe autobusy i tramwaje.

Dla kibiców, którzy zdecydują się przyjechać na mecz samochodem przygotowany został bezpłatny parking przy ul. Cmentarnej.

Dodatkowo KKS Lech Poznań informuje, iż na czas wejścia na stadion grupy kibiców Zagłębia zamknięte zostanie dojście do I trybuny od strony trybuny IV. W tym czasie kibiców mających bilety i karnety na I trybunę prosimy o przejście wzdłuż trybuny III i II i dojście do odpowiednich bram na swojej trybunie.

Lech Poznań - Zagłebie Lubin - plan dojścia do stadionu Foto: KKS Lech Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz