Sport

Lech Poznań wygrał z Karabachem Agdam

KKS Lech Poznań - Karabach Agdam  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Lech Poznań w meczu 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów wygrał z Karabachem Agdam 1:0 po bramce Mikaela Ishaka i ma zaliczkę przed rewanżem w Baku.

Lech Poznań w tym sezonie po raz ósmy wywalczył tytuł mistrza Polski. Po raz piąty przystąpi jednak do eliminacji Ligi Mistrzów, czyli najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek. Co ciekawe, we wcześniejszych czterech przypadkach zawsze pokonywał pierwszą przeszkodę.

Karabach Agdam to stały uczestnik faz grupowych europejskich pucharów. Mimo to, zespół z Azerbejdżanu w pierwszych rundach eliminacyjnych nie rozpieszczał swoich fanów. W poprzednim sezonie rywalizowali w Lidze Konferencji i na początku zmierzyli się z FC Ashdod. Izraelska ekipa postawiła trudne warunki, drużyna prowadzona przez Qurbana Qurbanowa najpierw zremisowała 0:0, a następnie wygrała 1:0. Karabach rok wcześniej nie dał szans Sileksowi (4:0). Natomiast w rozgrywkach 2019/2020 trafili na start na FK Partizani (0:0, 2:0). W poprzednich sezonach potrafili eliminować takie zespoły jak NK Olimpia Ljubljana (1:0, 0:0) czy IFK Goteborg (0:1, 3:0).

Tak to spotkanie skomentowali przedstawiciele Kolejorza.

Byłem bardzo podekscytowany przed, a także w trakcie spotkania. To było wspaniałe widowisko, jeśli chodzi o zawodników i kibiców. Mówiąc wcześniej o Lechu, to zwracałem uwagę na wspaniały team spirit, to się dzisiaj potwierdziło. Było widać, jak wszystkim zależało na zwycięstwie, to była wspólna praca. Dziś zagraliśmy bardziej cofnięci, ale to walka o europejskie puchary i rządzi się innymi prawami. Rywale w pierwszej połowie mieli więcej piłki przy nodze, my staraliśmy się przeszkadzać i szukaliśmy swoich przestrzeni za obrońcami.

Jestem zadowolony z tej bramki, to był bardzo dobry gol. Dał on nam więcej pewności siebie. Ważne było dla mnie, by wygrać pierwszy mecz w nowym klubie, ale teraz myślimy o kolejnym spotkaniu i pracujemy już nad rewanżem – komentował po spotkaniu John Van Den Brom, Trener Kolejorza

Co prawda przegraliśmy ten mecz, ale uważam, że pokazaliśmy się z dobrej strony. Pokazaliśmy dobrą dynamikę i jestem przekonany, że za tydzień w rewanżu zagramy lepiej – mówił Qurban Qurbanov, trener gości.

Mikael Ishak, napastnik Lecha Poznań

Mieliśmy dobry plan na ten mecz. Czuliśmy, że znaleźliśmy perfekcyjną drogę do zwycięstwa, walczyliśmy do samego końca i doprowadziło to do tego wyniku. Karabach nie zaskoczył nas, to bardzo dobry zespół, mają dużo doświadczenia w europejskich pucharach, pozwalaliśmy im grać piłką, ale to my cieszymy się z dobrego rezultatu.

źródło: lechpoznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz