Lech Poznań – Termalica 3:0 (1:0)

22. kolejka Ekstraklasy Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Niecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po zimowej przerwie rusza piłkarska Ekstraklasa. O godzinie 18 w Chorzowie, Ruch podejmował Cracovię, a dwie i pół godziny później sezon wiosenny rozpoczną kibice w Poznaniu. Na Bułgarskiej Lech podejmie doskonale sprawującego się beniaminka ligi, Słoniki z Termalici Bruk-Bet Niecieczy.

Nenad Bjelica w dzisiejszym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z usług chorego Jana Bednarka, czy zmagającego się z kontuzją Mihaia Raduta. W szeregach poznańskich zabraknie także chcącego odejść z Kolejorza Tamasa Kadara – Węgier wyleciał do Kijowa na testy medyczne i jest bliski przejścia do aktualnego mistrza Ukrainy – Dynama Kijów.

Zapraszamy do relacji na żywo, która rozpocznie się przed godziną 20.30.

3 - 0

Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• 20:29 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:27 Pieruńsko zimna pogoda ale temperatura meczu wyjątkowo wysoka. Lech wysoko pokonał Słoniki i przegonił ich ligowej tabeli.
  • 90+4 Koniec spotkania. Lech wygrywa 3:0.
  • 90+4 Jevtić podbiegł do piłki i pewnie posłał ją do bramki!
  • 90+4 Znowu karny! Robak faulowany w polu karmy.Za ten faul Putiwcew wylatuje z boiska z czerwoną kartką.
  • 90+2 Karny i bramka... i teraz co? Sam na sam z bramkarzem, Robak nie trafia do bramki! Piłka przelatuje obok słupka!
  • 90' Lech: Wasilewski za Makuszewskiego
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' Tym razem Robak zamienia karnego na bramkę! Lech prowadzi już 2:0
  • 88 Karny dla Lecha po zagraniu ręką Wojciecha Kędziory!
  • 83' Lech: Robak za Kownackiego
  • 82' Kownacki rozminął się z dośrodkowaniem Majewskiego!
  • 81' Kędziora blokuje drogę strzałowi Gutkovskisa.
  • 79' Makusewski chyba jeszcze jest pod wpływem emocji po faulu. Jego strzał z prawego rogu pola karnego daleki był od ideału.
  • 78' Jovanovic ukarany kartką za brutalny faul na Makuszewskim.
  • 77' Drugi rzut rożny dla gości.
  • 77' Goście coraz bardziej naciskają. Poznaniacy nieco oddali pola Termalice.
  • 75' Gutkovskis strzelał, a broni Putnocky.
  • 72' Termalica: Nowak za Kupczyka
  • 69' Putnocky póki co gra dalej.
  • 66' Płaski strzał zawodnika gości z dystansu broni Putnocky. Po chwili bramkarza Kolejorza opatrują medycy. Jeszcze nie wiadomo czy to coś poważnego ale widać naradę sztabu szkoleniowego.
  • 64' Termalica: Kędziora za Stefaniaka
  • 63' Kolejna groźna akcja poznaniaków w polu karnym gości. Minimalnie za mocne podanie do Kownasia, którego uprzedził Pilarz.
  • 62' To się działo! Pierwszy strzał poznaniaków ląduje obrońcach i kozłuje w stronę bramki gdzie kilku Lechitów obraca się. Kędziora postanawia strzelić ale trafia w słupek! Po czym piłkę wybija obrońca na rzut rożnyu.
  • 60' Gajos skiksował po niespodziewanym podaniu od kolegi w polu karnym.... oj szkoda.
  • 57' Putivtsev ukarany kartką za ostry faul na Makuszewskim.
  • 55' Sędzia przerywa akcje Makuszewskiego i dyktuje rzut wolny. Wyraźnie zdenerwowany Makuszewski goni za goni za Babiarzem i od razu odbiera mu piłkę. Przeciwnik rewanżuje się faulem, za co obejrzał już żółty kartonik.
  • 53' Gutkovskis na dalekim spalonym.
  • 51' Trochę za długo Kędziora czekał z dogrywaniem w środek pola karnego. Ale jest rzut rożny.
  • 50' Potężny strzał, z bliska, Majewskiego wprost w bramkarza!
  • 49' Zamieszanie w polu karnym gości... spowodowali sami poznaniacy. zamiast strzału na bramkę jest rzut rożny.
  • 47' Kownacki na spalonym.
  • 45' Zaczynamy drugą część spotkania.
  • 45' Termalkica: Gergel za Misaka
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+1 Goście kąsają! Rozegranie piłki po wrzucie z autu i strzał na bramkę, gdzie Putnocky gubi piłkę i jest kolejna szansa dla gości!
  • 45+1 Ładny strzał poznaniaków, niestety obok bramkil
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 43' Majewski faulowany przez Osypę - za co zawodnik Termalici dostał żółtą kartkę.
  • 41' Kolejna szybka akcja poznaniaków prawą stroną boiska. Kownacki już czekał w polu karnym ale zdaniem sędziego faulował on w boju o piłkę zawodnika gości.
  • 38' Dobra dwójkowa akcja Lechitów na prawej flance i wrzutka piłki w pole karne do Dawida Kownackiego. Niestety piłka nie dotarła do napastnika za sprawą bramkarza gości, Krzysztofa Pilarza.
  • 36' Rzut rożny dla gości.
  • 34' Misak ukarany kartką
  • 34' Lech: Tetteh za Trałkę
  • 32' Karnego na gola zamienia Kownaś!! Wynik 1:0
  • 31' Piękna skrzydłowa akcja poznaniaków kończy się faulem w polu karnym!
  • 29' Fantastyczny strzał Kownackiego pod poprzeczkę! Niestety minimalnie za wysoko i piłka nie wpadła do bramki.
  • 27' Zanosi się nieplanowana zmiana w szeregach Lecha. Trałka schodzi z placu gry z pomocą medyków, kulejąc na jedną nogę. Póki co wróci na chwilę na boisko ale na rozgrzewkę wysłano już Tetteha.
  • 26' Pomoc medyczna udzielana jest teraz Łukaszowi Trałce, który ucierpiał w starciu z rywalem.
  • 24' Pogoń Kędziory za przeciwnikiem zakończona wrzutką w pole karne Lecha. Na posterunku był jednak Kostevych, który wybił piłkę w głąb boiska.
  • 20' Jeeevitć! Potężny strzał z rzutu wolnego wprost na bramkę... szkoda, że minimalnie chybiony.
  • 19' Rzut wolny dla Lecha, przy prawym rogu pola karnego Termalici.
  • 18' Piłka po rzucie rożnym wybita z pola karnego trafia pod nogi Kostevycha, który omija zawodnika gości i oddaje strzał. Z naszej perspektywy wyglądało to groźnie ale w rzeczywistości sporo brakowało do celnego uderzenia.
  • 17' Majewski drubluje w polu karnym i znowu jest rzut rożny dla Lecha.
  • 13' Ojj szkoda tej piłki wrzuconej z rzutu rożnego... uderzający ją tyłem zawodnik nie trafił do bramki.
  • 11' Po faulu na Majewskim z rzutu wolnego zaczynają poznaniacy. W polu karnym piłki nie dosięgnął Kędziora. Ale jest rzut rożny dla Lecha.
  • 10' Majewski przerzuca zawodników gości zagrywając do Gajosa. Piłka niestety zostaje przejęta przez gości, jednak Gajos goni rywala do linii autowej i wymusza na nim wybicie piłki na aut.
  • 8' Trałka ukarany za ostre wejście w nogi przeciwnika.
  • 7' Świetna akcja Kownasia, który zgrał piłkę za siebie do obiegającego go Majewskiego - ten strzelił wprost w bramkarza ale akcja zasługuje oklasków.
  • 4' Niewykorzystany stały fragment gry przez poznaniaków.
  • 1' Ładne podanie Jevtića do Makuszewskiego, który długo nie myśląc strzelił z daleka. Przynajmniej pewnie taki miał zamiar, bo strzał był fatalny. Obok niego w pole karne wbiegał Majewski, do którego można było zgrać piłkę i lepiej wykorzystać wypracowaną akcję.
  • 0' Sędzia Gil gwiżdże pierwszy raz w tym spotkaniu.
  • 20:17 W Chorzowie zakończyło się spotkanie Ruchu z Cracovia. Krakowianie wygrali 0:1.
  • 20:10 Witamy po zimowej przerwie. Temperatura powietrza to -3 stopnie, a trybuny jeszcze świecą pustkami. Do rozpoczęcia meczu pozostało 20 minut.

Putnocky, Nielsen, Kędziora, Wilusz, Kostevych, Trałka, Gajos, Makuszewski, Majewski, Jevtić, Kownacki
Rezerwowi: Burić, Pawłowski, Robak, Dudka, Tomczyk, Wasilewski, Tetteh
Trener: Nenad Bjelica