Lech Poznań – Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W ramach 25. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań podejmie u siebie drużynę Śląska Wrocław. Od szesnastu ligowych spotkań zawodnicy Kolejorza są nie do pokonania przy Bułgarskiej, czy i tym razem będzie podobnie? Początek relacji przed godziną 20.30!

Wciąż walczymy o to, żeby być mistrzem Polski. Różnica między nami, a czołówką nie jest duża, dlatego teraz najważniejszy jest dla nas mecz ze Śląskiem w środę  – mówił przed meczem z wrocławianami obrońca Lecha Poznań, Nikola Vujadinović.

Do dyspozycji sztabu szkoleniowego na mecz ze Śląskiem Wrocław nie będzie Macieja Makuszewskiego i Thomasa Rogne. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Darko Jevticia – szwajcar ze względu na uraz kolana nie dokończył starcia z Pogonią Szczecin. Uraz wykluczył go także z meczu w Kielcach

2 - 1

Śląsk Wrocław

• 22:30 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 90+3 Koniec meczu! Lech wygrywa ze Śląskiem 2:1!
  • 90+1 Podanie do Khoblenki, który zbiegł do środka pola karnego gdzie znalazł sobie miejsce i huknął jak z armaty. Słowik ledwo wybił piłkę na rzut rożny.
  • 89' A jednak! Sędziowie potwierdzają, jednak nie było spalonego i jest gol dla Lecha Poznań! Lech prowadzi ze Śląskiem 2:1!
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Śląsk: Bergier za Piecha
  • 88' Gytkjaer pakuje piłkę do siatki i sędzia liniowy pokazuje spalony!
  • 87' Dilaver przyjął klatką piłkę obrócił się w stronę bramki i strzelił! Oj szkoda, że tak minimalnie niecelnie, bo byłaby przepiękna bramka.
  • 86' Vacek ukarany kartką na Khoblence.
  • 85' Trałka niecelnie strzela na bramkę Słowika.
  • 84' Lech: Jóźwiak za Kostevycha
  • 84' Situm dośrodkowywał ale Pawelec wybija piłkę.
  • 81' Piłka zagrana do Robaka, który minimalnie wyprzedził linię obrony Lecha. Jeszcze Burić próbował skróci dystans rywalowi , który przeskoczył bramkarza i po chwili z chirurgiczną precyzją skierował piłkę między obrońcami do siatki! Przy Bułgarskiej mamy remis 1:1.
  • 80' Wrzutka z rzutu wolnego na głowę Khoblenki i jest piłka w siatce!!!! Lech prowadzi 1:0!
  • 79' Gumny faulowany po prawej stronie pola karnego Śląska przez Srnića.
  • 77' Szybka akcja Srnića na bramkę Lecha. Gajos taktycznie faulował by przerwać samotną akcję rywala.
  • 76' Gajos faulowany przez Chrapka.
  • 68' Śląsk: Vacek za Rierę
  • 68' Gajos strzela z lewego rogu pola karnego wprost w Słowika.
  • 65' Kostevych z rzutu rożnego posłał piłkę przed bramkę gdzie próbowali skierować ją do siatki jego koledzy. Jednak ostatecznie emocje studzi Jakub Słowik.
  • 65' Śląsk: Chrapek za Picha
  • 63' Z rzutu rożnego najpierw strzela Gytkjaer,a po chwili dobija Khoblenko.
  • 62' Świetne podanie Raduta w pole karne, gdzie próbował do niej dopaść Gytkjaer. Niestety rzut rożny dla Lecha.
  • 60' Srnić strzela z dystansu, a Burić pewnie łapie.
  • 57' Lech: Situm za Barkrotha
  • 56' Gytjaer na spalonym na spalonym przy dobitce strzału po rożnym.
  • 55' Radut strzela z dystansu ale piłka rykoszetowała i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 53' Augusto ze środka boiska zagrał do Piecha, który zgrał piłkę wzdłuż bramki.
  • 52' Nieporozumienie Raduta z Kostevychem. Strata piłki i grę wznawia Słowik.
  • 51' Robak na spalonym.
  • 50' Piłka z rzutu wolnego Śląska, zagrana to Tarasovsa. Odbitą piłkę próbował przewrotką skierować do bramki Pawelec. Grę wznowi Burić.
  • 47' Celeban blokuje dośrodkowanie Kostevycha - wyrzut z autu dla Lecha przy polu karnym Śląska.
  • 45' Fantastyczna sytuacja Raduta! Sam na sam z bramkarzem oddaje mocny strzał, który Słowik wybija na rzut rożny.
  • 45' Rozpoczynamy.
  • 45+2 Koniec pierwszej części meczu.
  • 45+1 Piech dośrodkowuje do Robaka, który nie doszedł do piłki. Po chwili kolejny strzał w stronę bramki, tym razem Burić pewnie broni.
  • 38' Ładna wrzutka Riery z rzutu wolnego w pole karne, gdzie z piłką zatańczył Marcin Robak. Napastnik próbował strzelać ale kompletnie mu to nie wyszło.
  • 37' Kolejna kartka dla Lechity, tym razem Radut faulował Srnića.
  • 36' Dobrze zapowiadająca się akcja rozpoczęta przez Gumnego, a zmarnowana przez niecelne odegranie Gytkjaera.
  • 35' Rzut rożny Piecha nieudany, bo wybity na kolejny rzut rożny.
  • 30' Srnić ubiegł Barkrotha w polu karnym Śląska. Świetnie przerwa kontra Lecha.
  • 29' Augusto faulowany przez Raduta. Rzut wolny dla Śląska.
  • 24' Strzał głową Maćka Gajosa minimalnie niecelny.
  • 22' Marcin Robak rozpoczął rozgrywanie piłki w polu karnym podaniem do Celebana. Zdaje się, że gdyby goście lepiej rozegrali piłkę to wykorzystaliby zaskoczenie defensywy Lecha.
  • 21' Arkadiusz Piech fatalnie próbował wrzucić piłkę w pole karne Lecha.
  • 20' Tarasovs zagrał w polu karnym do Celebana, który nie zdołał skierować głową piłki w stronę bramki.
  • 14' Lech: Khoblenko za Koljića
  • 14' Oj problemy kadrowe Lecha. Koljić, grający pierwsze minuty na boisku w barwach Lecha musi z niego zejść. Widać wcześniejsze starcie z rywalem było jednak poważniejsze niż się początkowo wydawało.
  • 13' Piłka po rzucie rożnym trafia do Marcina Robaka. Były Lechita nieczysto trafił w piłkę i nie zagroził bramce Burića.
  • 11' Śląsk napiera na Lecha w polu karnym. Przed chwilą Tarasovs niecelnie głową uderzył w piłkę, która następnie została wybita na rzut rożny.
  • 7' Koljić biegnie co sił w nogach w stronę pola karnego gdzie oddaj strzał, który trafia wprost w Jakuba Słowika.
  • 6' Kostevych ukarany żółtą kartką za faul na Reira.
  • 5' Aut dla Śląska na wysokości pola karnego Lecha. Piłka wrzucona w pole karne ale nie znalazła się w zasięgu żadnego z wrocławian.
  • 0' Na stadionie przeraźliwie zimno, więc i kibiców zbyt dużo przyszło na mecz. Goście występują w strojach całych zielonych, a poznaniacy w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 20:14 Dzień dobry! Witamy w ten potwornie mroźny wieczór. Za niespełna kwadrans rozpocznie się spotkanie rundy pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław.