Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dla wielu graczy poznańskiego Lecha będzie to nie tylko ostatni mecz w sezonie ale także ostatni mecz w barwach Kolejorza. Niebiesko-biali w tym roku zagrają już tylko w przyszłym sezonie będą mogli ponownie walczyć oo mistrzostwo Polski i europejskie puchary. Dzisiejszy mecz z Lechią jest już w spotkaniem, którym poznański klub żegna się z kibicami przed dłuższymi, niż wszyscy oczekiwali, wakacjami.

2 - 1

Lechia Gdańsk

• 22:40 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych w następnym sezonie.
  • 90+9 Koniec meczu! Lech pokonując dzisiaj Lechię (2:1) pozbawił gdańszczan szans na zdobycie mistrzostwa Polski!
  • 90+5 Sędzia główny sprawdzał jeszcze system VAR czy przypadkiem Haraslin nie zasłużył na czerwoną kartkę.
  • 90+4 Haraslin ukarany kartką za uderzenie w twarz Łukasza Trałki.
  • 90' Kołodziej świetnie wypatrzył Jevtića. Szwajcar wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, którego bez najmniejszych problemów pokonał. Lech prowadzi 2:1!
  • 90' 5 minut doliczonego czasu gry.
  • 88' Burić wybija w powietrzu piłkę uprzedzając Vitorię, z którym się jednocześnie zderzył.
  • 87' Mocno niecelny strzał Nalepy z rzutu wolnego, z dalekich 30 metrów.
  • 84' Lech: Marchwiński za Skrzypczaka
  • 82' Vitoria strzela wprost w Burića!
  • 81' Lechia: Vitoria za Maka
  • 81' Mak ukarany żółtą kartką za faul na Tomasiku
  • 79' Ładna akcja poznaniaków! Trałka w polu karnym zagrał do Jóźwiaka, który niecelnie strzelił na bramkę!
  • 77' Klupś dośrodkowuje a Kołodziej niestety strzela niecelnie.
  • 76' Paixao na spalony,
  • 73' Tym razem Burić ukarany kartką.
  • 71' Oj piękna bramka Maka! Gdańszczanie wykorzystali błąd w akcji Lecha i przeprowadzili szybką kontrę na bramkę poznaniaków, którą dośrodkowaniem kończył Mladenović zagrywając do Maka, który nie dał szans Buricowi! Od tego momentu znowu przy Bułgarskiej mamy remis (1:1).
  • 68' Lech: Klupś za Wasielewskiego
  • 67' Sopoćko taktycznie powala Kołodzieja na murawę za co musiał obejrzeć żółty kartonik.
  • 67' Lechia: Sopoćko za Lipskiego
  • 64' Jevtić kolejny raz słabo dośrodkowuj co wykorzystują goście wybijając piłkę z pola karnego.
  • 61' Lech: Kołodziej za Gytkjaera
  • 59' Goooool! Jóźwiak, w polu karny, wycofał piłkę do wbiegającego Tomasika Strzał obrońcy Lecha przeciął Augustyn, który wpakował piłkę do własnej bramki! Lech prowadzi z Lechią 1:0.
  • 58' Skrzypczak strzela wprost w Alomerovicia!
  • 57' Lechia: Haraslin za Żukowskiego
  • 54' Aż trudno wymieniać kto i kogo obecnie faulował... gra się mocno zaostrza.
  • 51' Flavio piętą zagrał do środka pola karnego gdzie pewnie wybiegł złapał piłkę.
  • 49' Czytelne dośrodkowanie Jevtića, które obrona Lechii bez problemu przejęła i przerwała akcję Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Przy Bułgarskiej mamy remis, 0:0.
  • 43' Burić wyłapuje piłkę uprzedzając Paixao.
  • 37' Vujadinovic blokuje strzał Paixao.
  • 36' Flavio Paixão potrzebował chwili by dość do siebie po zderzenia z Janickim.
  • 36' Strzał z dystansu Jevtićą... i znowu strzał niecelny.
  • 34' Szybka kontra Lecha i niestety znowu niecelny strzał... tym razem Jóźwiaka.
  • 31' Augustyn wybija dośrodkowanie Jevtića w pole karne, oddalając tym samym zagrożenie od swojej bramki.
  • 28' Akcja Lecha zakończona niecelnym uderzeniem Gytkjaera.
  • 26' Tym razem fatalnie pomylił się Alomerović. Ale zaskoczeni poznaniacy nie zdołali skorzystać z prezentu.
  • 23' Jevtić, z rzutu wolnego, wrzuca piłkę w pole karne, gdzie Trałka, stojąc tyłem do bramki, próbował głową skierować piłkę do bramki. Niestety kolejny raz oglądamy piłkę lecącą nad poprzeczką.
  • 19' Obrońca Lechii strzela z zza linii 16. metra.... Augustyn posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
  • 14' Próbują, próbują... ale nic z tego. Gytkjaer, w tym samym miejscu co wcześniej Wasilewski próbuje głową strzelać... i znowu piłka przelatuje ponad poprzeczką.
  • 11' Lechia nie wykorzystuje rzutu rożnego. Grę wznawia Burić.
  • 8' Mocne uderzenie Maka z dystansu, które końcówkami palców wybija Burić!
  • 7' Burić zagrywa piłkę wprost pod nogi Paixao. Zaskoczony Portugalczyk nie zdołał zdobyć bramki!
  • 3' Wasielewski strzelając głową nie trafia w światło bramki!
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 20:29 Jeszcze tylko zamiana stron i za chwilę rozpoczynamy spotkanie.
  • 20:22 Dzień dobry! Przed nami ostatni mecz w tym sezonie... ostatni dla Lecha, który nie zagra w europejskich pucharach. Ostatni także wielu piłkarzy, którzy po zakończonym sezonie opuszczą klub.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter