Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0)

#‎CzteryDychyLecha‬  Foto: lepszyPOZNAN.pl

#‎CzteryDychyLecha‬ Foto: lepszyPOZNAN.plZwycięstwo nad Warszawką Legią na pewno pozwala myśleć pozytywnie. Jednak teraz tylko zwycięstwa mogą utrzymać Lecha na fotelu lidera ligi. Czy rosnąca presja na jaką narzekali wcześniej piłkarze nie zniszczy oczekiwań kibiców?

Lepszy bilans zwycięstw przed dzisiejszym spotkaniem ma zdecydowanie Lech – tym bardziej, że na swoim boisku poznaniacy tylko raz pozwolili zapunktować gościom w sezonie, a było to w sezonie 2012/13.

W obecnym sezonie zespoły rywalizowały ze sobą trzykrotnie – we wrześniu w Białymstoku, w meczu ligowym, poznaniacy ulegli Jagiellonii 1:0. Kolejne starcie obu drużyn miało miejsce w październiku w Poznaniu, podczas meczu 1/8 finału Pucharu Polski, który 4:2 po dogrywce wygrali biało niebiescy. Ostatnie spotkanie ligowe miało miejsce w marcu, tu po raz kolejny poznaniacy okazali się lepsi wygrywając 2:0.

KKS Lech Poznań

1 - 3

Jagiellonia Białystok

• 17:22 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne spotkanie!
  • 17:20 Koniec.... Nie można powiedzieć, że Lech się nie starał. Jednak nie te starania były za słabe. Szkoda, że aż tyle niedokładnych zagrań było w wykonaniu poznaniaków, które niestety w efekcie dawały możliwość szybkiego ataku gościom. Szansa na Majstra nadal nie są przekreślone. Ale wszystko zależy od meczu Legii i kolejnym meczom Lecha.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech przegrał 1:3
  • 90+1 Tuż przez zmianą w drużynie gości, Trałka ładnie wypatrzył wbiegającego prawą stroną pola karnego Darka Formellę - niestety strzał na bramkę był bardzo niecelny.
  • 90+1 Jagiellonia: Tymiński za Gajosa
  • 90' Jagiellonia: Tarasovs za Mackiewicza
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 88' Keita strzela obok bramki.
  • 84' Dawid Kownacki nie trafił w piłkę która po rzucie wolnym przelatywała przez pole karne. Grę wznowi Drągowski.
  • 82' Prosto z rzutu wolnego na bramkę zaskoczonego Burića strzelał Maciej Gajos. Wynik 1:3
  • 81' Sędzia dyktuje rzut wolny 20 metrów linii prostej od bramki Burića - tylko nie bardzo wiadomo za co ten wolny.
  • 78' Nieudana próba strzału Hamalainena z dystansu.
  • 74' To wyglądało bardzo źle - atak gości trzech na jednego obrońcę... dodatkowo Burić wypuścił już złapaną w rękawice piłkę.
  • 73' Z ataku pozycyjne i dwóch wrzutek w pole karne Lech wywalczył rzut rożny.
  • 69' Keita ukarany kartką za faul.
  • 69' Lech: Formella za Jevtića
  • 67' Burić wyciąga piłkę z siatki po strzale Tuszyńskiego! Wynik 1:2
  • 64' Lech: Keita za Pawłowskiego
  • 64' Pwałowski z prawego roku pola karnego nie trafił do bramki!
  • 62' Burić powinien był to piąstkować a nie płaską dłonią wybijać. Jednak fakt jest faktem, że zmienił tor lotu piłki i uniemożliwił oddanie strzału na swoją bramkę.
  • 60' Tuszyński ograł Kamińskiego na linii 16 metrów i posłał piłkę tuż na murawą do siatki. Wynik 1:1
  • 57' Jagiellonia: Dzalamidze za Frankowskiego
  • 52' Z rzutu rożnego piłka trafiła do Dawida Kownackiego - ten będąc na trzecim metrze obrócił się i wpakował piłkę do siatki! Wynik 1:0
  • 51' Kownaś strzelał lewą nogą! Szkoda, że jego strzał odbił się od nogi obrońcy. Choć Lech ma rzut rożny!
  • 48' Kadar głową kieruje piłkę prosto w Drągowskiego.
  • 45' Drugą połowę spotkania rozpoczynają poznaniacy.
  • 45' Lech: zmiana w przerwie, na boisko wejdzie Dawid Kownacki za Zaura Sadaeva
  • 45' Sędzia zaprasza zawodników na przerwę.
  • 41' Pawłowski rozpędził się i dobiegł gdzie na 19 metr przed bramką Drągowskiego. Jednak jego strzał poleciał wysoko ponad bramką.
  • 38' Hamalainen z 11 metrów posłał mocny strzał - szkoda, że niecelny.
  • 37' Mackiewicz wrzucał piłkę w pole karne Lecha, gdzie byli jego koledzy. Niestety uderzenie głową była fatalne i piłka nie poleciała w światło bramki.
  • 36' Linetty z dystansu trafia w obrońców, po czym piłka trafia do Sadaeva. Czeczen przyjął piłkę i strzelił obok długiego słupka.
  • 31' Goście atakują groźnie w polu karnym Lecha.
  • 29' Odważna interwencja Burića poza polem karnym! Bramkarz wspomagał Kadara próbującego powstrzymać atak Tuszyńskiego.
  • 27' Romanchuk faulował Linettego - pytanie tylko dlaczego nie został ukarany za to żółtą kartką?
  • 25' Jevtić ukarany karny za faul na połowie Lecha.
  • 18' Pawłowski środkiem, po jego prawej Sadaev, a po lewej Hamalainen wbiegają w na połowę Jagiellonii. Pawłowski niestety nie rozegrał tego jak należy. Puścił piłkę przed siebie tak by kompani do niej dobiegli. Nie przewidział jednak, że Drągowski będzie dużo szybszy.
  • 14' Kadar ukarany za faul taktyczny na Tuszyńskim.
  • 13' Sadaev nie trafił w piłkę... a szkoda bo mógł być bardzo efektowny gol!
  • 8' Sadaev zgrał piłkę przed polem karnym do Hamalainena - Fin długo nie myśląc strzelił na bramkę ale piłka odbiła się od obrońcy. Jednak już po chwili znowu Hamalainen z piłką znalazł się w polu karnym ale pod tak dużym kontem, że nie mógłby strzelać, więc oddał piłkę na przed pole karne do Pawłowskiego, którego strzał został jednak zatrzymany.
  • 7' Kiks Kamińskiego! Nie trafia głową do bramki z 2-3 metrów!
  • 7' Ładne zagranie do Sadaeva w pole karne, Czeczen nie miał większego wyboru jak nabicie przeciwnika i zdobycie rzutu rożnego dla Lecha.
  • 3' Póki co goście są częściej przy piłce, a poznaniacy bronią dostępu do pola karnego.
  • 1' Już pierwszy rzut rożny dla zawodników Jagiellonii.
  • 0' Sędzia Złotek rozpoczyna spotkanie.
  • 15:28 Dzień dobry! Przed nami spotkanie Lecha z Jagiellonią. Poznaniacy w dobrych nastrojach podchodzą do meczu, jednak czy wystarczą one do podtrzymania dobrzej passy na swoim stadionie?