Lech Poznań – FC Basel 1:3 (1:1)

Eliminacje Ligii Mistrzów - Lech Poznań - FK Sarajevo  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ponad 25 tysięcy kibiców stawi się wieczorem przy Bułgarskiej, by wspierać Kolejorza w walce o awans do kolejnej rundy. Zapowiadana jest również grupa 400 kibiców FC Basel, która ma przyjechać do Poznania.

Mam nadzieję, że drużyna mentalnie udźwignie ten mecz. Wiemy, że FC Basel to dobra drużyna, ale my chcemy się sprawdzić i zobaczyć, gdzie jest nasze miejsce w Europie. Zamierzamy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby to starcie zakończyło się pozytywnym dla nas wynikiem. – mówił trener Maciej Skorża na konferencji przez meczem.

W dzisiejszym meczu w poznańskich szeregach na pewno zabraknie Dawida Kownackiego i Paulusa Arajuuriego. Nadal pod znakiem zapytania jest także gra Karola Linetty – tu trener zastrzegał, że wymagane są konsultacje z lekarzem , po których zapadnie decyzja.

1 - 3

FC Basel
FC Basel

• 22:39 Dziękuję za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:37 Wysoka przegrana okupiona fantastyczną walką. W pierwszym meczu Lech przegrywa 1:3 z FC Basel. Ale zdecydowanie otrzymuje zasłużone oklaski od swoich kibiców.
  • 90+4 Sędzia kończy spotkanie. Lech przegrywa z FC Basel 1:3.
  • 90+2 Xhaka ukarany czerwoną kartką.
  • 90+1 Goście wykorzystali chwilę załamania na środku boiska i przerzucili piłkę Davide Calli, który popędził w stronę pola karnego i zdobył bramkę... Wynik 3:1.
  • 90' Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
  • 87' Basel: Elneny za Kuzmanovića
  • 86' Nieogarnięty Marcin Robak wrzuca piłkę w pole karne do nikogo... prawie wprost do bramkarza gości.
  • 84' Barry Douglas i Gergo Lovrencsics szykują się do rzutu wolnego. Szkot podbiegł do piłki i przestrzelił. Szkoda.
  • 82' Wcześniej Douglas z połowy boiska doskonale wrzucił piłkę na 16 metr do Marcina Robaka. Poznański napastnik zgrał piłkę do pomocnika na lewą stroną ale niestety nic więcej z tego nie wyszło, bo grę przerwali obrońcy.
  • 82' Żółta kartka dla Tamasa Kadara.
  • 78' Stało się... Marc Janko po udanym rozciągnięciu obrony przed bramką strzelił gola Burićowi. Wynik 1:2.
  • 75' Bjarnason strzela z woleja wysoko ponad bramką.
  • 74' Lech: Lovrencsics za Hamalainena
  • 74' Basel: Call za Gashi
  • 72' Zuffi strzela z dystansu ale to nie może zaskoczyć fantastycznie broniącego dzisiaj Burića.
  • 70' Rzut wolny dla gości, i Karol Linetty wyprowadza kontrę! Jednak sędzia kiedy piłka leci nad Hamalainenem wbiegającym w pole karne gwiżdże. Dlaczego? Bo zawodnik gości się przewrócił. Z naszego stanowiska nie wyglądało to na przewinienie Fina, jednak sędzia uznał inaczej...
  • 69' Żółtym kartonikiem ukarany Karol Linetty.
  • 69' Lech: Ceesay za Formllę
  • 67' Gashi strzela z karnego a Burić przepięknie tuż przy ziemi wygarnia piłkę wybijając ją rzut rożny! A kibice skandują \'Jasmin Burić! Jasmin Burić!\'
  • 66' Kędziora zdaniem sędziego fauluje w polu karnym.. za co jest kartka i rzut karny dla gości.
  • 66' Goście próbuję i próbuję strzelać... ale strzelają bardzo wysoko. Może to nowa wa taktyka, by uśpić Burića?
  • 64' Szybkie rozpoczęcie Lecha z rzutu wolnego i piłka ląduje przed Hamalainenem. Niestety Fin został ubiegnięty przez obrońcę i piłka opuściła boisko, a grę wznowi Lech z rzutu rożnego.
  • 60' Basel: Janzko za Embolo
  • 60' Kadar znowu świetnie interweniuje. Tym razem wślizgiem przerywa grę Behrangowi Safari.
  • 58' Vaclik wybiega po za obręb pola karnego by wybić piłkę w głąb boiska. W jego stronę pędzi Marcin Robak, jednak sędzia liniowy podnosi chorągiewkę sygnalizując spalony.
  • 56' Atak gości przerwany, a Lech rozpoczyna natychmiastową kontrę! Szkoda tylko ostatniego podania do Kędziory... a raczej nie ogarnięcia tematu przez tego zawodnika - gdyby tylko podbiegł krok dalej, to byłby w idealnej pozycji strzeleckiej.
  • 55' Lech: Robak za Thomallę
  • 53' Mądre wycofanie do Burića piłki przez kapitana Lecha Poznań, Łukasza Trałkę.
  • 53' Kuzmanowić z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne a Thomalla ją pewnie wybił poza jego obręb.
  • 51' Thomalla na linii 16 metra nie zdołał głową przedłużyć piłki do Hamalaienana - a szkoda, bo to była szansa na groźny atak.
  • 49' Kartką ukarany Denis Thomalla za faul na Kuzmanowiću.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 45+1 Koniec pierwszej połowy. Przy Bułgarskiej mamy remis 1:1.
  • 45+1 Wrzucona z rzutu rożnego piłka poleciała do Karola Linettego, który głową niestety przelobował bramkę.
  • 45' Trochę wolniejszy niż zwykle Linetty nie zdołał dobiec do piłki, jednak zmusił obrońcę do wybicia jej na rzut rożny.
  • 44' Linetty akrobatycznie, z wyskoku chciał przejąć wysokie podanie w pole karne ale się nie udało. A szkoda, bo w polu karnym tylko on, Hamalainen i Thomalla... no i bramkarz gości. Ale jest rzut rożny dla Lecha.
  • 42' Denis Thomalla bardzo chciał zdobyć kolejnego gola. Ale jego strzał nie mógł zaskoczyć Vaclika.
  • 40' Tamas Kadar dzisiaj pewny w obronie, nie daje szans rywalom.
  • 38' Poznaniacy doskonale prezentują się na tle dzisiejszego rywala. Widać, że mają potencjał, by dzisiejsze spotkanie wygrać.
  • 36' Walczyli, widać było podrażnioną dumę Lecha! W polu karnym dopadli rywala i jest wyrównanie po golu Denisa Thomalli! Wynik 1:1
  • 34' Lech przegrywa... z rzutu rożnego głową do bramki piłkę pakuje Lang. Wyki 0:1.
  • 30' Thomalla ładnie zagrał na środku boiska do Pawłowskiego a ten niestety za daleko posłał piłkę i Hamalainen nie dał rady do niej dobiec.
  • 29' Ciekawy strzał z dystansu w wykonaniu zawodnika gości. Piłka poszybowała bardzo wysoko, prawie tak jakby chciał ustrzelić kogoś na górnej trybunie.
  • 28' Bardzo ładne dośrodkowanie do Hamalainena przerwane przez obrońcę.
  • 26' Pozycyjny atak gości i jest wywalczony aut na wysokości pola karnego Lecha.
  • 23' Thomalla zdobywa rzut karny dla Lecha.
  • 20' Goście grają spokojnie - oby to nie było przyczajenie się przed nagłym atakiem
  • 18' Szymon Pawłowski na spalonym! - zaczynamy dostawać skrzydeł 🙂
  • 17' Hamalainen przejął piłkę na środku boiska i popędził przed pole karne, gdzie podał na lewą stronę do Thomalli, który o minimetry nie trafił do bramki!
  • 16' aleeeeeeeeeeeeeeee okazja zmarnowana!!!!!! Thomalla myli się minimalnie
  • 12' Jak dotąd na boisku dzieje się mniej niż na trybunach, choć w okolicach 7 minuty Dariusz Formella zmarnował koncertowo wrzuconą przez Hamalainena piłkę.
  • 20:56 Dzień dobry! Co prawda mecz rozpoczął się już 12 minut temu i niestety chochliki zdołały zakłócić nam rozpoczęcie relacji o czasie ale już jesteśmy!