Sport

Lech gra dzisiaj z Górnikiem Zabrze

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze  Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter

Kolejorz zagra dzisiaj na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa mecze. To od ich wyniku zależeć będzie  która drużyna zdobędzie tytuł mistrza Polski. Wierzymy, że to tylko formalność i będziemy mogli już w ten weekend świętować Majstra!

Nie oznacza to oczywiście lekceważenia przeciwników Kolejorza, z którymi rozegra te dwa ostatnie mecze kolejki. Kluczowe w tych spotkaniach będzie mentalne podejście.

Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, jesteśmy w stu procentach skoncentrowani na najbliższych spotkaniach, stawka jest bardzo wysoka – podkreśla Paulus Arajuuri – od tytułu dzielą nas teraz dwa kroki, z jednej strony to mało, z innej dużo, zdajemy sobie sprawę, jak wiele jeszcze przed nami, ale jesteśmy głodni sukcesu i poświęcamy dużo, by ostatecznie sięgnąć po mistrzostwo.

Dzisiejszy przeciwnik osiągnął już zakładany na ten sezon cel, jakim było awansowanie do grupy mistrzowskiej. To wcale nie oznacza, że zawodnicy spoczną na laurach i nie będą dzisiaj walczyć o kolejne punkty dla Górnika Zabrze. Do meczu z Kolejorzem mogą zatem podejść bardzo spokojnie, w przeciwieństwie do poznaniaków. Nasi zawodnicy wiedzą ile może kosztować ich potknięcie tuż przez metą.

Nie myślimy o tym, że to od nas zależy tytuł – podkreślił Józef Dankowski, trener Górnika – zależy nam tylko na tym, aby rozegrać dobre mecze i zdobyć punkty.

Gospodarze nie będą mogli dzisiaj liczyć na Błażeja Augustyna, Macieja Mańki oraz Radosława Sobolewskiego. Zabraknie również Radka Sobolewskiego. Uraz, który nie pozwolił mu dokończyć spotkania w Białymstoku nie jest groźny, ale wyeliminował go z szans na dzisiejszą grę.

Górnik to ciekawa drużyna z bardzo dobrymi piłkarzami w swoich szeregach, których reklamować nie trzeba, Lech pod względem piłkarskim jest lepszą drużyną i trzeba to udowodnić na boisku – mówił Maciej Skorża – musimy zagrać mądrze pod względem taktycznym i kontrolować przebieg wydarzeń, bez względu na wszystko musimy być gotowi na wyszarpanie zwycięstwa nawet w doliczonym czasie gry, jedziemy do Zabrza zaprogramowani na zwycięstwo.

Mecz na stadionie w Zabrzu rozpocznie się o godzinie 20:30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz