Aglomeracja

Ławica bazą dla samolotów Wizz Air

Powitanie drugiego samolotu WizzAir  Foto: materiały prasowe

Wczoraj na Ławicy wylądował drugi samolot linii Wizz Air, dedykowany do obsługi ruchu na poznańskim lotnisku. Teraz zamiast w Gdańsku maszyna będzie miała swoją bazę w Poznaniu. W czasie kołowania na płytę postojową został przywitany salutem wodnym przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą.

Powitanie drugiego samolotu WizzAir Foto: materiały prasowePierwszy rejs z pasażerami na pokładzie to wylot do Oslo Torp. Dziś w nocy po raz pierwszy na lotnisku „nocowały” dwa samoloty tego przewoźnika.

Dzięki zbazowaniu drugiego samolotu, przewoźnik znacznie zwiększa obsługę ruchu w Poznaniu. Wzrasta liczba tygodniowych rotacji na czterech z obecnych kierunków: 12 do Londynu Luton, 4 do Doncaster/Sheffiled, 3 do Sztokholmu Skavsta oraz do Oslo Torp.

Nowością są dwie rotacje do Londynu w ciągu jednego dnia – nowy rozkład lotów na tej trasie umożliwia wylot wczesnym ranem i powrót późnym wieczorem. Nowe kierunki ostatnio wprowadzone przez przewoźnika to Malmö (od 30 marca br.) i Mediolan-Bergamo (od 15 września br.)

Obecnie liczba kierunków regularnych oferowanych z Poznania przez linię Wizz Air wynosi 10: Barcelona El Prat, Doncaster/Sheffield, Eindhoven, Glasgow, Londyn Luton, Malmö, Oslo Torp/Sandefjord, Paryż Beauvais, Sztokholm Skavsta oraz Mediolan-Bergamo od września 2015.

Ławica - samoloty Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz