Lifestyle

Kupujmy mądrze!

Park Handlowy Franowo - 20.09.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Park Handlowy Franowo - 20.09.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterTrend związany ze smart shoppingiem, czyli przemyślanymi zakupami, wciąż się u nas rozwija. Coraz więcej nabywców uważniej przygląda się produktom i porównuje asortyment w różnych dostępnych źródłach po to, aby wybrać artykuł o najlepszym stosunku jakości do ceny. Podobną tendencję zauważają także handlowcy z Poznania – coraz większej liczbie klientów zależy na możliwości zestawiania oferty produktów. Gdzie zatem warto się wybrać, aby wygodnie dokonać rozsądnych zakupów?

Smart shopping to taki sposób robienia zakupów, który pozwala na kupowanie jak najlepszych – z punktu widzenia konsumenta – produktów, w jak najniższej cenie. Udaje się to osiągnąć poprzez wyszukiwanie artykułów na wyprzedażach lub w outletach, porównywanie towarów w Internecie, czy bezpośrednio – w przynajmniej kilku – sklepach. To ostatnie wiąże się często z zakupami w większych obiektach handlowych.

Badanie „Jak sprostać wyzwaniom?”, przeprowadzone w grudniu 2013r. na zlecenie On Board PR Ecco Network, prezentuje, jakie szczególne zalety wynikające z kupowania w centrach handlowych – w porównaniu do sklepów internetowych – cenią sobie Polacy. Dla ponad 70% respondentów jest to możliwość obejrzenia i dotknięcia produktów, dla około połowy odpowiadających jest to także sposobność do oceny jakości towaru lub porównania różnych artykułów. W Poznaniu jest kilka lokalizacji, w których znajduje się większe nasycenie obiektów handlowych, dzięki czemu zestawianie asortymentu może być dla kupującego łatwiejsze.

Jedną z opcji jest odwiedzenie parków handlowych.  Ich koncepcja opiera się na umiejscowieniu w jednej lokalizacji – najczęściej wokół parkingu – pasaży handlowych oraz dużych sklepów funkcjonujących jako obiekty wolno stojące. Ich rozmiar powoduje, że w jednym sklepie znajduje się o wiele bogatszy asortyment niż ma to miejsce w standardowych lokalach. Tak jest m.in. na Franowie. Obok parku znajduje się dodatkowo IKEA oraz M1.

Na Winogradach po produkty odzieżowe można wybrać się do sąsiadujących ze sobą CH Plaza lub Galerii Pestka. Wspólnie oferują one kilkadziesiąt sklepów z ubraniami, kilkanaście z produktami obuwniczymi, kosmetykami i biżuterią, a także kilka z artykułami dla dzieci. Znajdą się tam również powierzchnie oferujące asortyment sportowy, czy z zakresu wyposażenia wnętrz. Spory wybór tych ostatnich towarów zapewnia mieszczący się w Galerii Pestka Praktiker.

Stary Browar Foto: findingtheuniverse.com / Laurence NorahCentrum miasta to zdecydowanie miejsce dla osób poszukujących artykułów odzieżowych. CH Stary Browar, Kupiec Poznański i Galeria MM oferują ponad 100 sklepów z tego rodzaju asortymentem, a także sklepy obuwnicze i z biżuterią. Dodatkowo znajdziemy tam także kilkanaście sklepów kosmetycznych i z wyposażeniem wnętrz oraz z produktami dla dzieci.

Galeria Malta – oferująca kilkadziesiąt lokali z odzieżą, kilka sklepów sportowych, ze sprzętem elektronicznym, RTV i AGD, z artykułami dla dzieci oraz kilkanaście obuwniczych – stworzy bliskie sąsiedztwo z mającym powstać w 2015 roku CH Łacina. Na Ratajach pojawią się wtedy dodatkowo liczne butiki, sklepy obuwnicze, czy kosmetyczne. Nie zabraknie także sklepów elektronicznych, z artykułami wyposażenia wnętrz oraz wykończeniowymi.

Podobnie sytuacja będzie wyglądała na Wildzie. Obok Galerii Panorama, która według planów ma być rozbudowana, powstanie Centrum Handlowe Metropolis.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz