Aglomeracja

Kto żyw na kajaki!

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterRozpoczęły się zapisy na kolejną już edycję Kajakowej Masy Krytycznej. Dla chętnych przygotowano “tylko” 350 miejsc. Tylko, bo chętnych do popłynięcia kajakiem będzie z pewnością więcej.

Kajakowa Masa Krytyczna popłynie Wartą już po raz piąty. Jej uczestnicy popłyną z Puszczykowa do Poznania. Na mecie czekać na nich będzie sporo atrakcji.

To niezwykła możliwość poznania Poznania, zobacz jak wygląda Twoje miasto i jego okolice z perspektywy rzeki, pomóżmy razem przywrócić życie nad Wartą! – apelują i zachęcają organizatorzy – to także znakomita okazja do spróbowania swoich sił na rzece, przepiękny odcinek Warty nikomu nie przysporzy trudności, a pod opieką wytrawnych i doświadczonych kajakarzy możesz czuć się bezpiecznie.

W tym roku na chętnych czeka w kajakach 350 miejsc. Gdy Kajakowa Masa Krytyczna organizowana była pierwszy raz, wzięło w niej udział około 200 osób. To, co powtarza się za każdym razem, to niezwykła szybkość zapełniania się listy uczestników. W tym roku zapisy ruszyły ostatniego dnia kwietnia i potrwają do 10 maja lub do wyczerpania miejsc. Jeśli chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu lepiej jednak decyzji o zapisach nie zostawiać do ostatniej chwili.

Koszt uczestnictwa 1 osoby wynosi 39,00 złotych, a w cenie opłaty każdy uczestnik otrzymuje miejsce w kajaku dwuosobowym wraz z wiosłem i kamizelką asekuracyjną do użytku w czasie spływu, pakiet startowy, ubezpieczenie NNW, opiekę wykwalifikowanego instruktora, a także ciepły posiłek – informują organizatorzy.

Tegoroczna Kajakowa Masa Krytyczna odbędzie się w niedzielę 17 maja. Uczestnicy spotkają się na dworcu w Poznaniu, skąd pojadą do Puszczykowa. Spływ rozpocznie się na Przystani Kajakowej nad Wartą dokładnie o 12:00, by około 15:00 dotrzeć w okolice Mostu Przemysła I, gdzie nastąpi zwarcie się kajakarzy w masę, by wspólnie wpłynąć do miasta. Spływ zakończy się pół godziny później, a więc około 15:30 na plaży przy KontenerART.

Tutaj wszyscy będą mogli się posilić przygotowanym, ciepłym posiłkiem, wziąć udział w zabawach, konkursach i wysłuchać koncertu.

Jeśli macie ochotę wziąć udział w Kajakowej Masie Krytycznej możecie się zapisać klikając tutaj.

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz