Kto zostanie amatorskim Mistrzem Wielkopolski w narciarstwie zjazdowym i snowbordzie będzie można przekonać się 4 lutego w tymczasowej zimowej stolicy Wielkopolski – Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.
Mistrzostwa Wielkopolski są regionalnymi eliminacjami największej, amatorskiej imprezy w kraju – Mistrzostw Polski FAMILY CUP. Główną ideą przyświecającą organizatorom jest popularyzacja narciarstwa i snowboardu. Nie przypadkową jest nazwa – Family Cup – Puchar Rodzinny – podkreśla charakter zawodów, które stały się nie tylko czysto sportową rywalizacją, ale również, a może przede wszystkim pretekstem do miłego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.
Każdego roku zawody wielkopolskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, skupiając największą widownię i liczbę zawodników spośród wszystkich eliminacji rozgrywanych w naszym kraju.
4 lutego 2012 roku przypada kolejna, dwudziesta pierwsza już edycja imprezy, która w tym roku po raz trzeci odbędzie się w Ośrodku Narciarskim CZARNA GÓRA w Kotlinie Kłodzkiej. Patronat nad zawodami objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego i prezydent Poznania.
Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że tegoroczne Mistrzostwa Wielkopolski będą okazją do szeregu spotkań towarzyskich i kolejnych rekordów.
Żeby wziąć udział w mistrzostwach – należy do 2 lutego zarejestrować się na stronie www.maltaski.pl/zapisy







![Samolot Most Marchlewskiego [Królowej Jadwigi] Foto: fotopolska Samolot Most Marchlewskiego [Królowej Jadwigi] Foto: fotopolska](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2018/06/5auUSi-313x168.jpg)

![Muzeum Uzarzewo [mat prasowe] Foto: materiały prasowe Muzeum Uzarzewo [mat prasowe] Foto: materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2025/04/5rmAuA-313x168.jpg)







Dodaj komentarz