K U L T U R A

Księga, która zmieniła umysły

Wystawa Biblii (5)  Foto: wystawabiblii.pl

Ta wystawa to swoista opowieść o dziejach powstania słowa, które zmieniało umysły ludzi. Ekspozycja, którą można oglądać w kaplicy przy Rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego przedstawia, w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów – zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na półki w biblioteczkach domowych.

Kaplica w Parku Manitiusa

Żyjemy w szczególnej dekadzie naszego wieku kiedy to każda ze znaczących bibliotek stara się dygitalizować swoje zbiory. Kopie średniowiecznych i starożytnych rękopisów są wydawane w milionowych nakładach za sprawą “cudu” który zwie się “Made in China”. Każde ze znaczących wydań narodowych doczekało się swojego wznowienia w postaci reprintu lub fotokopii.

Całość jest zbiorem pierwszych wydań reprezentujących każdą poszczególną epokę, w której Pismo Święte odgrywało kluczową rolę i miało wpływ na tych, do których dotarło w postaci słowa przetłumaczonego na języki narodowe.

Wystawę można oglądać w Starej Kaplicy w parku Manitiusa, przy Rondzie J. N. Jeziorańskiego od poniedziałku 18 kwietnia do piątku 22 kwietnia, godz. 14.00-19.00, w sobotę i niedzielę 23-24 kwietnia w godz. 12.00 – 19.00. Wstęp wolny. Organizatorem jest  Ewangeliczny Kościół Reformowany w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz