KS Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom (na żywo)

KS Waterpolo Poznań - Budapesti Honvéd Sport Egyesület  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Mecz przyjaźni. Polska - Węgry aby uczcić pamięć poznańskiego i węgierskiego czerwca 1956 roku.

Dwa brązowe i trzy srebrne medale Mistrzostw Polski Seniorów oraz cztery finały Pucharu Polski – z takim dorobkiem nasi seniorzy rozpoczynają kolejny sezon Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. W sobotę, 22 października, po raz szósty rozpoczną walkę o najwyższe podium Ekstraklasy. W pierwszym dwumeczu rozgrywek ligowych 2016/2017 zmierzą się na basenie Term Maltańskich z zespołem WTS Polonia Bytom. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

W tegorocznych rozgrywkach Ekstraklasy, której pierwszą kolejkę zaplanowano na 22 i 23 października, wystąpi ponownie 6 drużyn. Poza zespołami z Poznania i Bytomia o tytuł mistrza Polski powalczą: Legia Warszawa, Arkonia Szczecin, GKPW 59 Gorzów oraz OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW. Pierwszy w tym sezonie mecz naszych waterpolistów odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00. Niedzielny rewanż zaplanowano na godzinę 12:00. Nasz zespół rozegra łącznie 20 spotkań ligowych, w tym połowę na własnym basenie. Mistrzostwa Polski Seniorów zakończą się oficjalnie 28 maja 2017 r. W ostatniej kolejce Ekstraklasy zmierzymy się na wyjeździe z obecnym mistrzem Polski, zespołem Arkonii Szczecin.

Tegoroczny sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Składy drużyn bardzo się wyrównały i nastąpiły wzmocnienia zawodnikami zagranicznymi. Jestem jednak dobrej myśli co do występów naszego zespołu, gdyż już teraz widzimy duże efekty ciężkiej pracy, jaką wykonujemy na treningach. W najbliższy weekend czekają nas bardzo trudne mecze z Bytomiem, z którym na początku października zmierzyliśmy się w półfinale Pucharu Polski. Mimo wysokiej wygranej w Lublinie, nie lekceważymy naszego przeciwnika. Zespół ze Śląska prezentuje bardzo dobre przygotowanie kondycyjne i na pewno poznańscy kibice zobaczą w Termach Maltańskich dwa zacięte i emocjonujące sportowe widowiska. Serdecznie na nie zapraszamy, przypominając przy okazji, że wstęp na wszystkie nasze mecze jest nadal bezpłatny – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań i kapitan zespołu seniorów.

Waterpolo Poznań

12 - 10

WTS Polonia Bytom

• 19:10 Najlepsi zawodnicy: Yuriy Behen oraz Bartłomiej Kowalewski
  • 19:08 Zakończyło sie spotkanie w Termach Maltańskich. Zapraszamy na jutrzejszy mecz o 12:00.
  • 19:07 To juz ostatnie akcje tego spotkania. Do konca 30sekund. Bramka dla Bytomia.
  • 19:05 Wznowienie gry
  • 19:04 Wykluczony Marcin Drula. O przerwę prosi trener drużyny z Bytomia.
  • 19:04 1:30s do konca spotkania. Poznaniacy prowadzą dwoma bramkami.
  • 19:02 Goście zamieniają przewagę w bramkę.
  • 19:00 4minuty do konca spotkania. Przy piłce poznaniacy. Jest jedenasta bramka dla Poznania! Tomasz Różycki strzelcem.
  • 18:59 Bramka dla gości-Grzegorz Moś.
  • 18:57 Do zakończenia spotkania pozostaje 6 minut.
  • 18:56 Rafał Bocheński strzela dziesiąta bramkę dla swojej druzyny.
  • 18:54 Wykluczony Yuri Behen
  • 18:53 Oskar Szymonik bramka wchodzi w te kwarte
  • 18:52 Zaczynamy ostatnia kwarte spotkania.
  • 18:50 Wynikiem 8:7 kończy sie trzecia kwarta spotkania Waterpolo Poznań z WTS Polonia Bytom
  • 18:49 Bytomianie w przewadze.
  • 18:48 Minuta pozostaje do konca trę jej kwarty.
  • 18:47 Rzut karny strzela Oskar Szymonik. 8:6
  • 18:46 Wykluczenie Bartłomieja Kowalewskiego.
  • 18:43 Poznaniacy przy piłce. Rzut rożny.
  • 18:43 Strzał Radosława Paczyny obroniony przez Pawła Handze. Tracimy pilke.
  • 18:42 Przejęcie piłki przez Pawła Wielogórskiego. Poznaniacy przy piłce, strzal, nie trafia Tomasz Różycki.
  • 18:38 Wykluczenie Paczyny. To juz jego drugie przewinienie. Bramka dla poznaniakow za sprawa Pawła Wielogorskiego.
  • 18:37 Strzał Pawła Wielogórskiego obroniony. Rzut rozny.
  • 18:38 Gra wznowiona. Rozpoczynamy trzecia kwarte. Piłka po stronie poznaniakow.
  • 18:35

• 18:33 Koniec drugiej kwarty. To zacięty mecz. Mamy remis 6:6
  • 18:32 Gra wznowiona. 8s do konca
  • 18:31 Przerwa na prośbę drużyny z Bytomia. Do konca 11 sekund.
  • 18:30 Przy piłce Rafał Bocheński z Waterpolo Poznan. Rozpoczyna sie ostatnia minuta tej kwarty.
  • 18:27 Po przewinieniu Pawła Wielogorskiego, rzut karny dla Bytomia. Celny.
  • 18:26 Celny strzał Macieja Mruka. Poznań znów na prowadzeniu.
  • 18:24 Kolejna przewaga bytomian wykorzystana - pada kolejna bramka dla gości. Strzelcem bramki Radosław Paczyna
  • 18:23 Nie daje za wygrana w bramce Paweł Handze. Pewna obrona ataków przeciwnika.
  • 18:21 Wykluczenie Pawła Rekawka. Przewagę wykorzystują bytomianie. Oleksandr Lashch
  • 18:20 Wykluczenie Bartłomieja Kowalewskiego. Bytom w przewadze, która wykorzystuje Jakub Struzik.
  • 18:18 Padł juz pierwszy gol tej kwarty na konto Poznania. Strzelcem bramki-Tomasz Różycki.
  • 18:18 Zaczynamy druga kwarte spotkania.
  • 18:15 Pierwsza kwarta spotkania między Waterpolo Poznań a WTS Bytom dobiegła konca. Wynik: 4:2
  • 18:13 Gra wznowiona przez poznaniakow i mamy gola dla gospodarzy- Maciej Mruk!
  • 18:12 Do konca pierwszej kwarty minuta. Time out dla Poznania.
  • 18:12 Wykluczenie Marcina Druli. Świetna interwencja w bramce Pawła Handze.
  • 18:11 3:2 dla poznaniakow!
  • 18:10 Rzut karny dla poznaniakow. Faulował Krzysztof Paczyna
  • 18:09 Przerwa na prośbę trenera drużyny z Bytomia
  • 18:06 Remis 2:2
  • 18:06 Tomasz Różycki strzela druga bramkę
  • 18:04 Rzut karny dla poznaniakow po przewinieniu Radosława Paczyny. Do strzału przygotowuje sie Bartłomiej Kowalewski. Mamy remis.
  • 18:03 Rzut karny dla drużyny z Bytomia po przewinieniu Kapitana poznańskiej drużyny. Niestety, pierwszy punkt na konto gości.
  • 18:01 Pierwszy atak Bytomia- broni Paweł Handze
  • 18:00 Zawodnicy ruszyli do boju.
  • 17:59 Sedziuja: Maciej Michalak i Krzysztof Garbolewski
  • 17:57 Witamy z basenu Term Maltanskich. Nastąpiła juz prezentacja druzyn. Czekamy na rozpoczęcie meczu z WTS Bytom
  • 17:51

Dzień dobry z Term. Zawodnicy już w wodzie rozgrzewają się

Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski, Igor Cagalinec, Maciej Mruk, Bartłomiej Kowalewski, Jakub Goździak , Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik, Tomasz Różycki, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Marcin Drula
Trener: Jacek Maciąg.