Koszykówka: MUKS wygrywa z SMSem Łomianki

JTC Muks Poznań - SMS PZKosz Łomianki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 9 kolejce I Ligi Kobiet w koszykówce w spotkaniu JTC MUKS Poznań – SMS PZKosz Łomianki lepsze okazały się podopieczne Iwony Jabłońskiej wygrywając spotkanie 59:43 (13:14, 15:6, 18:13, 13:10). Tym samym umacniając się na 3 miejscu tabeli rozgrywek.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Faule osobiste powodowały, że goście zdobywali punkty nie musząc atakować. W drugiej kwarcie poznanianki uspokoiły swoją grę. Nie dawały się sprowokować do faulu i dzięki temu wypracowały sobie 8 punktowe prowadzenie. Po przerwie przewaga gospodarzy rosła. na koniec trzeciej kwarty MUKS miał 13 punktową przewagę. Na 3 minuty przed końcem spotkania pewne zwycięstwa poznanianki nie odpuściły i zdobyły kolejne punkty przewagi. Mecz zakończył się wynikiem 59:43.

Kolejne spotkanie odbędzie się 21 marca o godzinie 14:00. do Poznania przyjedzie Grot Dekorex Pabianice, który zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli.