Koszykarki AZS pokonały uczennice z Łomianek

Koszykarki AZS  Foto: Wojciech Klepka

Ostatni mecz rundy zasadniczej przed play-offami był dla akademiczek zwycięski, ale niestety przypłacony ciężką kontuzją jednej z czołowych zawodniczek zespołu – Elżbietą Giedrojć. Poznań City Center AZS pokonał po dogrywce SMS PZKosz Łomianki 72:66.

Koszykarki AZS Foto: Wojciech KlepkaUczennice z Łomianek przyjechały aby wygrać spotkanie w Poznaniu i dały to odczuć już od pierwszych minut spotkania prowadząc w pierwszej kwarcie nawet 11:2. Po pierwszym szoku poznanianki zerwały się do odrabiania strat, a sygnał dała „trójka” niezawodnej ostatnio w tym elemencie gry Karoliny Budeń. Skuteczność kapitan Kingi Woźniak pozwoliła wyjść poznaniankom na prowadzenie na koniec pierwszej kwarty 20:15, jednak w drugiej odsłonie lepsze okazały się uczennice z Łomianek i do szatni zespoły schodziły z remisem na tablicy 33:33.

Druga kwarta to bardzo wyrównana gra zespołów. Na tablicy wyników co rusz widniał remis, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Remis trzeciej (17:17) i czwartej kwarty (15:15) spowodował, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. I w ostatniej, dodatkowej części spotkania zdecydowanie lepsze okazały się akademiczki pokonując SMS 7:1 i wygrywając cały mecz 72:66. Niestety na koniec meczu nie było wielkiego entuzjazmu ze strony poznanianek i kibiców, bo na 17 sekund przed końcem spotkania poważnej i bardzo bolesnej konuzji kolana doznała Elżbieta Giedrojć. Została zniesiona z boiska, a posiadające piłkę uczennice z Łomianek nie przeprowadziły już żadnej akcji do kosza, solidaryzując się z naszą koszykarką.

Remisowo również ułożyła się zdobycz punktowa naszego duetu koszykarek Woźniak-Marciniak, które w meczu zdobyły aż 24 oczka. Daria dołożyła do tego jeszcze 18 zbiórek, po raz kolejny w sezonie osiągając double-double (na ponad 90% skuteczności rzutów za 2 p.), a Kinga dodatkowo miała 4 asysty i 5 przechwytów.

Debiut w sezonie 2014/15 zaliczyła Wioletta Wiśniewska, która była na parkiecie ponad 6 min.

Akademiczki zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli czekając na sobotnie rozstrzygnięcia kolejki. Jeżeli bowiem AZS Politechnika Korona Kraków wygra swój mecz z Uniwersytetem Warszawskim to przeskoczy Poznań City Center AZS, gdyż krakowianki mają lepszy bilans meczów bezpośrednich z poznaniankami. Akademiczki o awans do Ekstraklasy zagrają prawdopodobnie z JTC MUKS Poznań. Pierwsze spotkania fazy play-off rozpoczną się 28 marca. Gra się do dwóch zwycięstw.

Koszykarki AZS Poznań Foto: Wojciech Klepka