Koniec serii porażek Polonii Poznań

Polonia Poznań - KS Raszyn  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 16. kolejce Pierwsza liga kobiet “grupy północna” Polonia Poznań pokonała KS Raszyn 4:0 (1:0). Po serii porażek poznanianki tracą jeden punkt do drugiego w tabeli Unifreeze Górzno, i trzy punkty do prowadzącego Medyka II Konin.

Mecz u siebie i bez dwóch zdań trzeba było go wygrać. Kibice dopisali, pogoda również, więc nie pozostało nic innego jak powalczyć o 3 punkty. Od samego początku naszym celem był wysoki pressing, odbiór piłki i szybko strzelona bramka. Dziewczyny z Raszyna chyba zostały tym zaskoczone. Jednak na bramkę musiałyśmy trochę poczekać, po zespołowej akcji i asyście Liczby, Ola Tyl trafiła na 1-0. Nie odpuszczałyśmy dalej, swoich sił próbowała Ada Sikora i ja. Druga połowa nadal taka sama motywacja i zdecydowanie pogoń za kolejnymi golami – mówi Alicja Zając, kapitan zespołu.

W dobrym miejscu i o dobrym czasie znalazła się Alicja Zając i lobem zdobyła bramkę na 2:0. Nie minęły dwie minuty, a ta sama zawodniczka zdobyła kolejną bramkę. Trener dokonał kilku zmian, w świetnej sytuacji była Szafi, lecz bramkarka gości udanie interweniowała. Zespół z Raszyna próbował odpowiedzieć wrzutkami i próbą strzałów z główki, ale nasz bramka była nie do ruszenia. W 84 minucie swoją 3 bramkę, a 4 dla Polonii zdobyła Kicaj.

Teraz skupiamy się na kolejnym meczu, chcemy ugrać jak najwięcej i zająć jak najlepsze miejsce w tabeli na koniec sezonu. Wszystko przed nami – dodaje kapitan.

O finalnym ułożeniu tabeli zadecyduje ostatnia kolejka, kiedy to poznanianki zmierzą się na swoim stadionie z zespołem Medyka II Konin.

Skład: Dewicka (Krajewska 80′) – Filipiak, Czudzińska, Nowak M., Nowak R. (Szafran 65′) – Liczbińska, Marczak, Sawicka (Cieślak 75′), Sikora, Zając, Tyl

Bramki: Tyl 28′, Zając 55′, 57′, 84′

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter