KONDOLENCJE Z MIAST PARTNERSKICH

katyn buk holandia

katyn buk holandiaCały świat patrzy w tej chwili na Polskę. Napływają cały czas wyrazy współczucia – nie tylko od wielkich tego świata, ale również od mieszkańców miast partnerskich. Takie kondolencje zostały przesłane do Buku. Do Lubonia dotarły wyrazy współczucia i słowa wsparcia od przedstawiciela miasta partnerskiego z Rumunii. Burmistrz Miasta Bumbesti Jiu, Constantin Bobaru pisze: W chwili tak ogromnego smutku dla każdego narodu, jesteśmy z Wami i wszystkimi Polakami dotkniętymi tą tragedią. Pozwólcie nam przekazać w imieniu naszej społeczności szczere wyrazy współczucia i solidarności dla poszkodowanych rodzin. (tł. Angelika Kurtys, Urząd Miasta Luboń)

Również do Pobiedzisk zostały przesłane wyrazy współczucia z miast partnerskich: Montfort sur Meu z Francji oraz Marktheidenfeld z Niemiec.

Bonjour

Au nom des habitants de Montfort, je vous adresse nos condoléances pour le décès de votre président, de sa femme et des personnes qui étaient à bord de l’avion.

Nous avons une pensée pour vous dans ces moments de douleur.

Sincères salutations.

Dzień dobry

W imieniu mieszkańców Montfort, i swoim posyłam nasze kondolencje z powodu śmierci waszego prezydenta, jego żony i ludzi, którzy byli na pokładzie samolotu.

Jesteśmy z Wami w tych bolesnych chwilach.

Również do Poznaniaków napływają słowa otuchy. Wpłynęły między innymi kondolencje od Martina Eyres’a z Liverpoolu, który uczestniczy w grupie Economic Development Forum w ramach sieci Eurocities. Liverpool uczcił ofiary tragedii dwoma minutami ciszy i wystawił księgę kondolencyjną (zobacz TUTAJ). Kondolencje napłynęły również od Zviada Archuadze z Gruzji, szefa urzędu polityki gospodarczej Tbilisi. Są również kondolencje nadsyłane prywatnie od zagranicznych przyjaciół i partnerów wspólnie realizowanych przedsięwzięć.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz