K U L T U R A

Koncert Bokka + Tides From Nebula

#NaFalach Kam! i Bokka  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Bokka i Tides From Nebula ruszają w trasę i zagrają w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w sobotę, 25 listopada o godzinie 19:00. Wspólna trasa jest związana z obchodami dziesięciolecia działalności zespołu Bokka oraz Tides From Nebula, który świętuje piętnaście lat na scenie.

Trasa koncertowa składa się z dziewięciu koncertów w dziewięciu miastach. Jak zapowiadają artyści, będzie to kosmiczne wręcz wydarzenie dwóch niezwykle kreatywnych i wyjątkowych formacji.

Bokka to zespół, który ma swój unikatowy wizerunek, zaskakując już od 10 lat dzięki żywiołowym koncertom, woltami stylistycznymi od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album „Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny „Life On Planet B”, na apokaliptycznym „Blood Moon” kończąc. Na swoim koncie posiadają 4 świetnie przyjęte albumy, 3 nominacje do Fryderyków. Nietuzinkowi, docenieni w świecie również za kunszt oprawy wizualnej muzyki. Ich klip do utworu Walk on A Wire uzyskał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. 
w roku 2023 przypadają ich 10 urodziny, które zespół świętuje zapowiadanym na jesień albumem Bokka Hits 10.

Tides From Nebula od roku 2008 zapisuje się w kartach muzyki. Ich dźwięki pochodzą ze światów rocka, prog rocka i post rocka. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio.

BOKKA + Tides From Nebula

Sala Wielka, Centrum Kultury Zamek
sobota, 25 listopada, godzina 19:00

Bilety dostępne w CK Zamek od 11 września.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz