Aglomeracja

Komunikacja w niedziele handlowe

Tramwaj Moderus Gamma niebieski  Foto: Tomasz Dworek

Niedziele 6, 13 i 20 grudnia będą niedzielami handlowymi. W celu ułatwienia dojazdu do centrów handlowych Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni linie miejskie, na których można dojechać na zakupy, natomiast na liniach podmiejskich będą wykonywane kursy na przystanki pod centra handlowe.

W niedziele – 6, 13 i 20 grudnia na liniach miejskich nr 180 i 184 obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy, co oznacza częstsze kursy. Dodatkowo na liniach podmiejskich nr: 611, 703, 705, 707, 811, 812 i 813 będą wykonywane kursy z wjazdami pod centra handlowe w Komornikach i Swadzimiu. Warto dodać, że w grudniowe niedziele handlowe linie nr 180, 181 i 184 będą obsługiwane bardziej pojemnym taborem 12-metrowym.

Przypominamy, że Poznań wraz z powiatem poznańskim znajduje się w tzw. czerwonej strefie. Oznacza to, że w tym samym czasie środkami komunikacji miejskiej podróżować może tyle osób, ile wynosi 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących, pozostaje również konieczność pozostawienia połowy miejsc siedzących niezajętych.

Wciąż obowiązuje w pojazdach oraz w przestrzeni publicznej obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką lub elementem odzieży.

Nowe dezynfektory w tramwajach i autobusach Foto: MPK
Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz