Aglomeracja Firma

Kompania Piwowarska inwestuje w Swarzędzu

Swarzedz_mapa  Foto:

Kompania Piwowarska rozpoczęła użytkowanie nowego centrum dystrybucji piwa w Swarzędzu. Inwestycja ma być strategicznym punktem logistycznym w zachodniej Polsce.

Swarzedz_mapaPoznański koncern przejął halę o powierzchni ok. 20 tysięcy m2, tj. dwukrotnie większą niż dotychczas używana. Ta olbrzymia powierzchnia stanowi aż 18% całej powierzchni magazynowej użytkowanej przez KP. Większe centrum firma posiada jedynie w Tychach.

Zwiększenie użytkowanej powierzchni pozwolą zwiększyć zatrudnienie w podpoznańskiej gminie. W sezonie, w nowym magazynie będzie pracować ok. 100 osób, czyli prawie dwukrotnie więcej niż do tej pory.

Po przeprowadzce do nowej przestrzeni, z hal będzie wyjeżdżać 12 samochodów ciężarowych wypełnionych piwem na godzinę. Ta liczba jest porównywalna jedynie z mocą załadunkową browaru w Tychach i Poznaniu. W praktyce oznacza to, że Swarzędz przejmie część sprzedaży od browaru w Poznaniu. To nie jedyna inwestycja w Swarzędzu, gdzie pod koniec marca zacznie funkcjonować także nowy magazyn materiałów promocyjnych i wyposażenia dla gastronomii.

Nowa hala KP w Swarzędzu Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz