Kolejorz jedzie dalej w Lidze Konferencji Europy

KKS Lech Poznań - FK Bodø/Glimt  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Lech Poznań wygrał z FK Bodø/Glimt 1:0 (0:0) i awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Losowanie par odbędzie się w piątek w szwajcarskim Nyonie. Zwycięzcy ośmiu par barażowych trafią na osiem ekip, które wygrały grupy Ligi Konferencji.

Oczywiście mówienie o historii jest fajne, ale jeszcze lepsze jest jej tworzenie. My to właśnie zrobiliśmy. Dla mnie jako trenera, zespołu, klubu i kibiców, zrobiliśmy to dla siebie. Mecz nie był dla nas łatwy, pierwsza połowa była dla nas trudna, mieliśmy problem na połowie rywala i o tym w szatni rozmawialiśmy. Po zmianie stron wyglądaliśmy lepiej, było widać różnicę pod względem fizycznym, co może wynikać z tego, że rywale nie są jeszcze w rytmie meczowym. I siły im mogło brakować. My mieliśmy swoje okazje i w końcu jedną udało się wykorzystać. Dobry atak prawą stroną, dobre dośrodkowanie, Mikael Ishak wykończył to we wspaniały sposób i przypieczętował nasz awans i swój setny mecz w niebiesko-białych barwach. Nie wiem czy można wymarzyć sobie lepszy scenariusz – zagrać setne spotkanie, strzelić zwycięskiego gola, który wpisuje się do historii – mówił po meczu John van den Brom, trener Kolejorza.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter