Sport

Kolejorz gra dziś z Legią

28. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejorz gra dzisiaj z Legią na stadionie warszawskiej drużyny. Przegrana Lecha w tym meczu praktycznie przekreśli szansę na mistrzostwo. O tym, że tak się nie stanie przekonany jest trener poznaniaków.

Legia ma jednak więcej do stracenia niż my, oni są pod większą presją – mówił Jan Urban – nie wygrali ostatnich dwóch meczów, to mogło spowodować, że są trochę niepewni siebie, to się jednak okaże w piątek wieczorem.

Zdaniem szkoleniowca Lecha warszawiacy zagrają podobnie jak podczas ostatnich spotkań, a więc bezpośrednio na bramkę. Legia jego zdaniem nie konstruują długo akcji ofensywnych, grają wysokim pressingiem i szybko chcą odzyskać piłkę. Taka gra przynosi efekty, zatem raczej nie zmienią tej taktyki.

Piątkowy mecz, jak zawsze w przypadku spotkań tych zespołów, zapowiadany jest jako przebój kolejki. Czy tak rzeczywiście będzie i zobaczymy nie tylko doskonałe widowisko sportowe, ale także zwycięstwo Kolejorza?

Te spotkania są niemal zawsze wyrównane, szczególnie jeśli oba zespoły dysponują optymalnym składem – dodaje Jan Urban – to są zespoły, które pobudzają kibiców, miasta, ale nie tylko swoje, bo te mecze ogląda się w całej Polsce, one się nie nudzą.

Mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań rozpocznie się na stadionie przy Łazienkowskiej o godzinie 20:30.

Trener Lecha Poznań - Jan Urban

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz