POZnań

Kolejny protest przeciw ACTA

Poznań przeciw ACTA  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Poznań przeciw ACTA Foto: lepszyPOZNAN.plChoć politycy mają nadzieję, że przeciwnikom ACTA znudzi się protestować, to ci ostatni nie rezygnują. Pierwszymi masowymi akcjami osiągnęli już swój cel. Rozpoczęła się dyskusja nad dokumentem, który Rząd chce przyjąć. W Poznaniu tymczasem organizowany jest kolejny marsz. Ma wyruszyć w czwartek (2.02) z pętli na Ogrodach o godzinie 17:00.

To już trzecia manifestacja. Największa odbyła się w czwartek 26 stycznia. Kilka tysięcy osób demonstrowało swój sprzeciw przez kilka godzin (zobacz relację tutaj).

Planowana na czwartek demonstracja miała być początkowo marszem gwiaździstym, ale chęć udziału zgłosiło zbyt mało osób. Swoją obecność nieco ponad 24 godziny przed rozpoczęciem deklaruje nico ponad 2.300 osób. Frekwencja może być jednak niższa, choćby ze względu na niskie temperatury.

Jak twierdzą organizatorzy zawiadomienie o marszu zostało złożone w Urzędzie Miasta Poznania w ostatni poniedziałek (30.01).

Protest przeciwko ACTA - 26.01.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Marsz organizowany jest przez osoby prywatne i nie chcemy, aby przybierał jakąkolwiek barwę polityczną, nie to jest aktualnie naszym celem – podkreślają organizatorzy – apelujemy do wszystkich uczestników zgromadzenia o przynoszenie ze sobą transparentów związanych tylko z samą sprawą ACTA, w domach prosimy pozostawić wszelkie partyjne emblematy.

Marsz ma się rozpocząć na pętli Ogrody o godzinie 17:00, a następnie jego uczestnicy przejdą ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym, ulicami Fredry i 27. Grudnia na pl. Wolności.

Prognoza pogody na czas demonstracji – około godziny 16:00 temperatura zacznie powoli spadać z -11 stopni do około -13 może nawet -14 stopni (godzina 19:00). Temperatura odczuwalna będzie jednak o kilka stopni niższa – od -15 do -18 stopni! Będzie pogodnie, a wiatr będzie dość słaby.

Apelujemy do wszystkich o przychodzenie na marsz w maskach – piszą organizatorzy. Można ją skopiować z poniższego pliku, powiększyć i wydrukować.

maska wytnij sam Foto: maska wytnij sam

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz