Kolejny medal igrzysk reprezentantki KS Posnania Poznań

Karolina Naja - KS Posnania Poznań  Foto: materiały prasowe / UMP

Kajakarka Karolina Naja do srebra w K2 na 500 metrów dołożyła brąz w czteroosobowej osadzie na tym samym dystansie. To trzeci medal zdobyty przez poznańskich sportowców w Tokio i czwarty krążek reprezentantki KS Posnania Poznań na igrzyskach olimpijskich.

Półfinał K4 na 500 metrów odbył się kilka minut po godzinie 3 w nocy z piątku na sobotę, a finał dwie godziny później. W decydującym o medalu wyścigu Karolina Naja dopłynęła z trzema koleżankami (towarzysząca jej w dwójce Anna Puławska oraz Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska) na trzecim miejscu z czasem 1:36.445.

To już czwarty olimpijski medal zawodniczki reprezentującej na co dzień klub KS Posnania Poznań. Trzy krążki zdobyła w K2 na 500 metrów – brązowe z Beatą Mikołajczyk w Londynie i Rio de Janeiro oraz srebrny z Anną Puławską kilka dni temu w Tokio. Została tym samym najbardziej utytułowaną polską kajakarką na igrzyskach olimpijskich oraz dołączyła do wąskiego grona polskich sportowców mających cztery i więcej medali na tej imprezie (Irena Szewińska – 7, Jerzy Pawłowski – 5, Robert Korzeniowski i Witold Woyda – 4).

Dzień przed zakończeniem Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentanci poznańskich klubów sportowych (było ich w Tokio 15) zdobyli łącznie trzy medale na tej imprezie. We wtorek, 3 sierpnia, Karolina Naja zdobyła srebrny medal w konkurencji K2 500 metrów Polki wspólnie z Anną Puławską. Tego samego dnia na trzecim stopniu podium w zapasach w stylu klasycznym w kat. 97 kg stanął Tadeusz Michalik, zawodnik KS Sobieski Poznań.

Dzięki 3. miejscu pań w K4 reprezentacja Polski ma już na koncie trzynaście medali (4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych). To najlepszy wynik w XXI wieku, a jest jeszcze szansa na poprawienie tego dorobku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP