Sport

Kolejny Lechita na liście młodzieżowca miesiaca

KKS Lech Poznań - Djurgardens IF  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Filip Marchwiński zdobył drugą nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego przyznawaną w 2023 roku. W rywalizacji o ten laur pomocnik aktualnych mistrzów pokonał Ariela Mosóra (Piast Gliwice) oraz Maika Nawrockiego (Legia Warszawa).

Filip Marchwiński ma za sobą naprawdę udanych kilka tygodni. Pomógł Lechowi zapewnić historyczny awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy UEFA. W lidze zdobył dwa punkty w klasyfikacji kanadyjskiej, asystując w meczu z Lechią oraz trafiając w ostatnim starciu z Widzewem. Filip jest drugim przedstawicielem aktualnych mistrzów, który zgarnął miano Młodzieżowca Miesiąca. W listopadzie wyróżniony został jego kolega z zespołu – Filip Szymczak.

W rywalizacji o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego brano pod uwagę postawę w kolejkach 23-25 sezonu 2022/2023 oraz spotkaniach zaległych. Filip Marchwiński pokonał w marcowej odsłonie Maika Nawrockiego z Legii Warszawa oraz Ariela Mosóra z Piasta Gliwice. Obrońca Piasta wygrał już nagrodę Młodzieżowca Miesiąca w ubiegłym roku. Dla rywala z warszawskiej ekipy to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w XXI wieku i posiadającym polskie obywatelstwo. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Nominowani oraz zwycięzca są wybierani na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy poza boiskiem. 

Młodzieżowiec miesiąca 2022/2023:

  • Marzec 2023: Filip Marchwiński (Lech Poznań)
  • Luty 2023: Gabriel Kobylak (Radomiak Radom)
  • Listopad 2022: Filip Szymczak (Lech Poznań)
  • Październik 2022: Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze)
  • Wrzesień 2022: Olaf Kobacki (Miedź Legnica)
  • Sierpień 2022: Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze)
  • Lipiec 2022: Michał Rakoczy (Cracovia)
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz