POZnań

Kolejne rzeźby w centrum miasta!

Plac Ratajskiego - park rzeźb  Foto: materiały UAM

Kolejne instalacje pojawiły się na Placu Cyryla Ratajskiego. To pomysł wyjścia sztuki na ulicę realizowany przez Uniwersytet Artystyczny z Radą Starego Miasta.

Od dziś można oglądać kolejną odsłonę projektu tym razem jest to praca studentów z Wydział Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Julii Szewczyk, Katarzyny Gliwy, Wiktora Tomaszewskiego, Pawła Gostomskiego i Roberta Brilla.

Pierwsza odsłona miała miejsce 5 listopada 2019 roku, gdzie zaprezentowano kompozycję rzeźbiarską pt. „Słowiki”.Ekspozycję uzupełniały „Studium aktu żeńskiego” i „Studium aktu męskiego”.

Prace studenckie wykonane zostały z żywic syntetycznych, materiału lekkiego i odpornego na warunki atmosferyczne. Prezentacje mają charakter cykliczny przekształcają krajobraz Placu Cyryla Ratajskiego każdorazowo tworząc jego nowe odsłony.

Plenerowa Scena Postaw Twórczych umożliwia Poznaniakom przekrojowe poznanie działalności dydaktycznej i artystycznej Wydziału Rzeźby UAP, co wpisuje się w, konsekwentnie realizowany przez Uniwersytet Artystyczny, program otwarcia Uczelni na mieszkańców miasta. Co dwa miesiące począwszy od listopada 2019 roku, na placu Cyryla Ratajskiego w Poznaniu będą pojawiać się kolejne rzeźbiarskie kompozycje.

Prezentowane realizacje rzeźbiarskie w przestrzeni Placu Cyryla Ratajskiego inicjują dialog młodych twórców z odbiorcami, a formuła działań w istotny sposób wpływa na popularyzację sztuki rzeźbiarskiej.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały UAM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz