Aglomeracja

Kolejne osoby zginęły na drogach

w tym wypadku zginął motocyklista  Foto: KWP w Poznaniu

w tym wypadku zginął motocyklista Foto: KWP w PoznaniuNim rozpoczął się weekend doszło do tragicznych, śmiertelnych wypadków na drogach. Od piątku do niedzielnego wieczoru doszło do kilku kolejnych, w których niestety zginęły kolejne osoby.

Policjanci z drogówki wzywani byli łącznie do 15 wypadków w których śmierć poniosły 4 osoby. Kolejnych 14 zostało rannych. Warto jednak pamiętać, że za tymi beznamiętnymi cyframi i statystykami kryją się wielkie ludzkie tragedie.

Do jednego ze śmiertelnych wypadków doszło w sobotę w Nowej Wsi. Młody motocyklista uderzył w tył jadącego przed nim fiata punto, zjechał na lewy pas ruchu i tu zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka renaultem clio. Mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł po przetransportowaniu go do szpitala – informują policjanci – kierowcy obu uczestniczących w zdarzeniu aut byli trzeźwi, od motocyklisty pobrano krew do badań.

Szokować może liczba kierowców złapanych podczas zakończonego właśnie weekendu na jeździe pod wpływem alkoholu. Przez zaledwie trzy dni policjanci złapali aż 215 pijanych kierowców!!!

Przyczyny wypadków są różne. Czasami są wynikiem splotu nieszczęśliwych przypadków, innym razem alkohol bądź zbyt duża prędkość. Część wypadków jest jednak efektem ludzkiej głupoty. Również podczas weekendu udało się nam przypadkowo sfilmować rowerzystę, który wykazał się… właśnie głupotą i to w centrum miasta. Film z jego samobójczego rajdu możesz zobaczyć tutaj.

/

w tym wypadku zginął motocyklista Foto: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz