Kolejne 3 punkty Polonii Poznań

Polonia Poznań - Stilon Gorzów Wielkopolski  Foto: materiały prasowe

W 3. kolejce pierwszej ligi kobiet grupy północnej, spotkały się zepołu Polonii Poznań i Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Niedzielne spotkanie nie należało do najłatwiejszych ze względów pogodowych, upał 30 stopni, mecz w samo południe. Jednak nie był on też łatwy ze względu na postawę dziewczyn z Gorzowa. Początek meczu nerwowy w wykonaniu obydwu ekip, ale to Stilonianki miały lepsze okazje do zdobycia bramki. W drużynie Polonii okazji strzeleckich można by policzyć na palcach jednej ręki. Po 30 minutach sędzina, zarządziła przerwę i to był dobry moment, Trener Nowak naniósł kilka korekt i gra się ożywiała, ale do końca połowy nie zobaczyliśmy bramek.

Po przerwie Poznanianki ruszyły z ogromną werwę, kilka okazji strzeleckich między innymi Marty Kosiorek, Ady Sikory czy Doroty Czech, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. W 58′ boisko opuściła Ola Tyl w jej miejsce weszła Zuzia Sawicka i po niedługim czasie mogliśmy cieszyć się z pierwszej bramki tej młodej zawodniczki. Kilka minut później, kolejny już znakomity rajd Doroty Czech, uderzenie na bramkę, duży kocioł w polu karnym, ale w odpowiednim miejscu i czasie znalazła się Zuzia i Polonia prowadziła już 2:0. Trener dokonał wszystkich możliwych zmian i pod koniec spotkania po akcji dwóch Alicji, Zając i Buszy 3 bramkę fenomenalnym strzałem pod poprzeczkę zdobyła ta druga z nich. Cieszą kolejne 3 punkty oraz powrót do zespołu Ali Buszy i Ali Zając.Do formy wraca Agnieszka Szafran, także Trener będzie miał do dyspozycji już prawie całą kadrę.

Powrotu do zdrowia życzymy Monice Marczak, Ewelinie Zalaszewskiej oraz zawodniczce Stilonu Gorzów Wielkopolski Karolinie Żygielewicz.

Polonia Poznań – Stilon Gorzów Wielkopolski 3:0 (0:0)

Skład:
Dewicka (Krajewska 80′) – Liczbińska, Nowak M., Czudzińska. Nowak R. (Filipiak 62′) – Kościelna (Szafran 68′), Jacewicz, Kosiorek (Busza 75′), Sikora (Zając 80′), Czech (Beszterda 74′) – Tyl (Sawicka 58′).

Bramki: Sawicka 65′, 72′, Busza 89′

Od początku spotkania to my przejęłyśmy inicjatywę. Kontrolowałyśmy przebieg meczu a pojedyncze akcje Stilonu nie zagrażały naszej bramce przy dobrej organizacji defensywy. Pomimo ciężkich warunków pogodowych dziewczyny dały z siebie max możliwości. Miałyśmy kilka dobrych sytuacji, lecz zabrakło skuteczności. W drugiej połowie trafienia potwierdziły nasza przewagę i można cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Mam nadzieje, ze z meczu na mecz będę lepiej prosperować z zespołem i gra będzie jeszcze efektywniejsza. Punkty zostają w Poznaniu! Polonia Hej!!! – mówiła Marta Kosiorek.

Powiem tak… Temperatura otoczenia i temperatura spotkania była porównywalna. Pierwsza polowa meczu nie była zbyt interesującym widowiskiem, dużo strat, niedokładności i podenerwowanie wkradły się w nasze szeregi. Druga polowa to już inna bajka… Zaczęłyśmy grac piłką, stworzyłyśmy dużo ciekawych sytuacji. Dobre zmiany przyniosły efekty w postaci 3 bramek i 3 punkty są nasze. Mimo tropikalnej pogody dałyśmy rade wytrzymać te zawody – dodała Ania Jacewicz

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Elżbieta Skowron / sportowy-poznan.pl