K U L T U R A

Klasyka i hip-hop na urodzinowym koncercie Starego Browaru

Koncert w parku Starego Browaru  Foto: Jakub Wittchen / Stary Browar

Najgorętsze muzyczne nazwiska młodego pokolenia i hiphopowe klasyki na jednej scenie. Niemożliwe? A jednak. Zarówno wielbiciele hip-hopu jak i nowych brzmień, nie mogą tego przegapić! 19 października, na 15-lecie Starego Browaru w w ramach projektu Albo Inaczej 2 usłyszymy klasyki polskiego hip-hopu w oryginalnych i nowych aranżacjach.

Kiedy 3 lata temu do życia powołano projekt Albo Inaczej nikt nie sądził, że hiphopowe utwory w jazzowych aranżacjach cieszyć się będą takim sukcesem. Wydana w 2015 r. płyta dotarła do 4. miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży.

Pochodzące z repertuaru zespołów Kaliber 44, Stare Miasto, Slums Attack, Flexxip oraz raperów Jacka „Tedego” Granickiego, Pawła „Pezeta” Kaplińskiego, Leszka „Eldo” Kaźmierczaka i Adama „Łony” Zielińskiego piosenki wykonali Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, Felicjan Andrzejczak i Wojciech Gąssowski.

W kontynuacji tego projektu — Albo Inaczej 2, udział wzięli najlepsi wokaliści młodego pokolenia: Fismoll, Monika Borzym, Natalia Nykiel, Justyna Święs, Rosalie., Daria Zawiałow, Igor (Bass Astral x Igo), Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Mrozu i Ralph Kaminski. Zaśpiewali oni utwory m.in. Paktofoniki, Pezeta, Sokoła, Eldo, Fisza i Numera Raz do skomponowanej specjalnie na tę okazję muzyki Mariusza Obijalskiego.

19 października na scenie w Starym Browarze usłyszymy zarówno nowe brzmienia jak i oryginalne wykonania klasyki polskiego hip-hopu.

Albo Inaczej 2 – koncert na 15 urodziny Starego Browaru, Stary Browar w Poznaniu, park, w razie deszczu Szachownica, piątek, 19 października, godz. 19:00, wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: Jakub Wittchen / Stary Browar

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz