POZnań

Kejter w mieście – jak widzą to gzuby?

Dog Chow Disc Cup 2013 - Poznań 23.06.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Kejter* w mieście nie ma łatwego życia. W ścisłym centrum mało jest zieleni, a jego właściciele nie zawsze potrafią posprzątać po swoim pupilu. Mają z tego powodu u niektórych nie najlepszą opinię. Kejter w mieście to właśnie temat konkursu plastycznego dla młodych poznaniaków.

Uczestnicy konkursu mogą pokazać jak żyć aktywnie w mieście ze swoim psem, w jaki sposób utrzymywać czystość po swoim pupilu, by miasto było przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i kejtrów, jak świadoma adopcja może zapewnić godne i szczęśliwe życie zwierzakowi, a także jakie zagrożenia niesie nielegalna hodowla – wyjaśniają pomysłodawcy konkursu.

W konkursie uczestniczyć mogą poznaniacy w wieku od 6 do 12 lat, którzy swoje wyobrażenie o kejtrach żyjących w mieście przedstawią w formie rysunku wykonanego w dowolnej technice na formacie A4. Każdy może przesłać tylko jedną pracę konkursową. Aby wziąć udział w zabawie, konieczna jest też zgoda dorosłego, który odpowiadać będzie za zgłoszenie do konkursu.

Zgłoszona praca powinna zawierać m. in. tytuł, imię i nazwisko autora, wiek uczestnika, zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych na udział w konkursie i dane kontaktowe.

Na zwycięzców i osoby wyróżnione czekają ciekawe nagrody, ufundowane przez organizatora i partnera konkursu – dodają organizatorzy – dodatkowo, najciekawsze prace zostaną uwiecznione w postaci kalendarza promocyjnego.

Prace konkursowe można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Gabinetu Prezydenta Urząd Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17 – II piętro pok. 202, 61-841 Poznań). Termin zgłoszeń mija w środę 28 lutego.

*kejter – to w gwarze poznańskiej oczywiście pies, a gzub to maluch.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz