Kartki są już gotowe – świąteczne :)

kartki_3  Foto:

Zakończył się kolejny konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy przy współpracy z Referatem Promocji Urzędu Gminy w Rokietnicy, tematycznie związany z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Do udziału w artystycznych potyczkach, zaproszone zostały dzieci i młodzież zamieszkałe na terenie gminy Rokietnica lub uczęszczające na zajęcia „Pracowni zręcznych rąk”, działającej przy rokietnickim GOK.

kartki_3 Na konkurs wpłynęło 106 kartek świątecznych, wykonanych przy pomocy różnorodnych technik plastycznych. Tylko 4 z nich nie spełniły kryteriów regulaminu. Uczestnicy wykazali niezwykłą pomysłowość przy wykonywaniu projektu kartki oraz umiejętność łączenia, często w sposób nowatorski, różnorodnych technik plastycznych i zastosowanych materiałów. Obok kartek rysowanych, czy wykonanych przy pomocy farb, łączono technikę wycinanki, frywolitki, origiami, wyklejanki, a zawsze bogata i nieskrępowana dziecięca wyobraźnia pozwoliła przedstawić świąteczną tematykę za pomocą papieru kolorowego, elementów korka, ptasich piór, waty, wstążek, haftów czy koronek.

kartki_1

Komisja Konkursowa, pragnąc docenić i nagrodzić kunszt i staranność autorów prac, w trakcie swoich obrad postanowiła wyłonić grupę finałową, w której znalazło się 28 kartek świątecznych. Dodać należy, że aż 9 z nich wykonała 7-letnia Gabrysia Anglart, uczennica Szkoły Podstawowej w Mrowinie, której, w uznaniu za kreatywność i pomysłowość, a także dokładność i staranność wykonania, przyznano specjalne wyróżnienie przypieczętowane nagrodą – zestawem do prac plastycznych. Z pewnością pozwoli on małej artystce jeszcze pełniej realizować plastyczne pasje.
W ścisłym finale znalazło się  8 prac, które ze względu na zróżnicowanie wiekowe autorów, podzielono na dwie kategorie.
W pierwszej z nich, obejmującej dzieci do lat 10, przyznano 5 I miejsc: Gabrysi Anglart (7 lat) z Cerkwicy za kartkę „Bałwanek” i drugą związaną z Nowym Rokiem, Poli Jędryczce (9 lat) z Mrowina za wykonanie z kartki  z zastosowaniem płatków kwiatów, zasuszonych liści i nici, Mikołajowi Orłowskiemu (7 lat) ze Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, za kartkę z wielowymiarową choinką i Wiktorii Haufa (7 lat), także ze SP w Rokietnicy, za pomysłowe połączenie wyklejanki z wycinanką.
W drugiej kategorii – dzieci powyżej 10 roku życia, I miejsce zajęli: Nicola Prymka (11 lat) z Rokietnicy, Paulina Lisiak (11 lat), także z Rokietnicy oraz Karolina Urbaniak – uczennica Gimnazjum w Napachaniu.

kartki_2
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział, gratulując twórczej inwencji, zręcznych palców i nieskrępowanych pomysłów, które połączone, pozwoliły przedstawić tematykę Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku na zgodnych z tradycją, acz bardzo niekonwencjonalnych kartkach.
Do następnego konkursu zapraszamy już przy okazji Świat Wielkiej Nocy.
Pozostałe prace finałowe:

•    Gabriela Anglart – 7 lat Cerekwica; 7 prac;
•    Małgorzata Pakulska – 12 lat, Napachanie;
•    Pola Słomka – 4 lata, Kobylniki;
•    Szymon Janke – 6 lat, Rokietnica;
•    Klaudia Surma – 12 lat Napachanie;
•    Paulina Lisiak – 11 lat, Rokietnica
•    Maja Dukat – 13 lat Rokietnica
•    Marcel Bilenis – 9 lat, Rokietnica;
•    Maria Kiejnach – 10 lat, Kobylniki;
•    Maciej Nowak – klasa IIa SP Rokietnica;
•    Nikodem Urban – klasa Ib SP Rokietnica;
•    Marysia Świergiel – 7 lat, SP Rokietnica;
•    Marcin Pohl – 8 lat, SP Rokietnica;
•    Jakub Majewski – 7 lat, SP Rokietnica.

kartki_4

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz