Sport

Kartingowcy na start!

Zawody kartingowe Rotax Max Challenge Poland - Tor Poznań - 1-2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Zawody kartingowe Rotax Max Challenge Poland - Tor Poznań - 1-2.08.2015 r.

W najbliższy weekend, 14-15 maja, na kartingowym Torze „Poznań” odbędą się wyścigi kartingowe – 5 i 6 Runda ROK Cup Poland oraz 5 i 6 Runda Pucharu Easykart. W ciągu dwóch dni, rywalizować będzie około 100 zawodników, startujących w pięciu kategoriach wiekowych.

W najmłodszej kategorii, Baby ROK, prowadzący Julian Śmiechowski (A.Wielkopolski), spędził już dwa dni treningowe na torze i zapowiada twardą walkę z rywalami. W Mini ROK-u, który jest najliczniej obsadzoną kategorią, wystartuje 30 zawodników. Największą chęć wygrania ma Marcel Kuc (TTSK K-Team Tarnów), ale szyki będą mu krzyżować Jakub Szablewski (A.Leszczyński), Piotr Protasiewicz (WallraV Racing Club), a także Karol Pasiewicz, Alan Czyż, Stach Nowicki-Wysoski reprezentujący Automobilklub Wielkopolski.

W Junior ROK od dwóch rund nie ma sobie równych Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet), który w trzeciej i czwartej rundzie wygrał wszystkie wyścigi, ale blisko w punktacji jest Gustas Grinbergas (Litwa), który w Przeźmierowie jest bardzo szybki. Do walki włączą się również Szymon Urbaniak (A. Wschodni), Danielius Vavilovas (Litwa), a także reprezentanci Automobilklubu Wielkopolski: Wojciech Grzyb, Franciszek Palmirski, Filip Zagórski oraz jedyna startująca dziewczyna Michalina Sabaj.

Faworytem w ROK GP15 jest Igor Lejko (WallraV Racing Club), któremu po piętach depcze Bartosz Mila (A. Leszczyński) i Daniel Zając (WallraV Racing Club). Pod znakiem zapytania stoi start Michała Kasiborskiego (A.Kujawsko-Pomorski), który wygrał dwie pierwsze rundy ale nie startował w dwóch ostatnich.

O emocje w trakcie wyścigów w kategorii ROK GP25 zadbają prowadzący w tabeli Daniel Zając (WallraV Racing Club) a pomagać mu będą Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet), Marcel Prokscha-Koppen (Niemcy), a także znany z tras rajdowych Ariel Piotrowski (A. Kujawsko-Pomorski).

Swój start w tych zawodach zapowiedział również Łukasz Byśkiniewicz, którego na co dzień możemy oglądać w TVN Turbo, ale także startującego w Rajdowych Mistrzostwach Polski.

W sobotę rozpoczęcie kwalifikacji od godziny 11.20, a start wyścigów od 13.30. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się również od kwalifikacji 11.00, a wyścigowe emocje o 12.30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz