Sport

Karting po raz ostatni w tym roku na Torze “Poznań”

Zawody kartingowe Rotax Max Challenge Poland - Tor Poznań - 1-2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Zawody kartingowe Rotax Max Challenge Poland - Tor Poznań - 1-2.08.2015 r.

Po dwunastu rozegranych już rundach nadchodzi czas na ostatnie w tym roku zmagania młodych kartingowców. W najbliższy weekend na torze „Poznań”, odbędą się dwie ostatnie rundy pucharu ROK Cup Poland i Easykart wieńczące sezon 2015. W trakcie zawodów zostaną także rozegrane dwa memoriały – w kategorii Baby Rok odbędzie się memoriał Pawła Marciniszyna, a Junior Rok będzie memoriałem Igora Gila.

W kategorii Baby Rok, na miejscu pierwszym jest Kacper Rogala z dość bezpieczną przewagą punktową nad rywalami, jednak tuż za nim walczyć będą Alan Czyż, Igor Seweryn i Damian Mazurek.

W Mini Rok-u z pewnością nie zabraknie emocji, a to za sprawą nie wielkiej różnicy punktowej pomiędzy, zajmującym obecnie pierwszą lokatę, Gustasem Grinbergasem, a drugim Adrianem Janickim, która wynosi tylko 5 punktów.

Junior Rok, z przewagą 93 punktów na pewno wygrał Michał Kasiborski. O kolejne miejsca na podium powalczą Mateusz Pyłka, Jan Antoszewski i Jan Galeja.

Cały czas nie rozstrzygnięte są losy w kategorii Rok DVS, gdzie Igor lejko (662 punkty), będzie musiał bronić się przed Filipem Wójcikiem (651 punktów) i Dawidem Dziochą (597 punktów).

W kategorii Rok GP także będzie ciekawie. Adrian Marcikiewicz (670 punktów), Daniel Zając (638 punktów) i Mariusz Szymczak (634 punktów), będą walczyć o każdy punkt, który zbliży do końcowego sukcesu.

W kategorii Easykart, Filip Zagórski (732 punktów) i Alan Lalak (704 punktów), zapewnią także ściganie i rywalizacje podczas dwóch dni. Tak nie wielka różnica punktowa, nie daje spokojnej przewagi i utrzymania dotychczas zajętych miejsc.

Pamiętać trzeba, że według regulaminów na sezon 2015, w każdej kategorii odliczać będziemy dwie najgorsze rundy.

Zawody kartingowe Rotax Max Challenge Poland - Tor Poznań - 1-2.08.2015 r.
Zawody kartingowe Rotax Max Challenge Poland – Tor Poznań – 1-2.08.2015 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz