POZnań

Karta Rodziny Dużej

Konferencja Poznań PRO Rodzina  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

“Szanowni Państwo, mając na uwadze wysiłek, jaki rodziny wielodzietne wkładają w wychowanie następnych pokoleń Poznaniaków, chciałbym zaprosić do uczestnictwa w programie “Poznań PRO Rodzina”. W ramach programu rodziny z minimum trójką dzieci zameldowane oraz zamieszkałe w Poznaniu, niezależnie od sytuacji materialnej uprawnione są do licznych ulg i zniżek na korzystanie z miejskich instytucji kultury, ośrodków sportowo-rekreacyjnych, komunikacji miejskiej, warsztatów i zajęć organizacyjnych przez Miasto Poznań. Zgodnie z założeniami programu rodziny będą mogły uczestniczyć na preferencyjnych warunkach w imprezach i zajęciach organizowanych przez instytucje miejskie lub przez miasto dotowane” – tak zaczyna się list prezydenta Ryszarda Grobelnego, który został rozesłany do rodzin wielodzietnych objętych programem.

Początek jest skromny, ponieważ w programie uczestniczy na razie 12 podmiotów, ale od czegoś warto zacząć. Każda z osób wystepujących na dzisisjeszej konferencji nie miała złudzeń. Można było program uruchomić za rok, albo teraz i sukcesywnie go poszerzać. “Chcemy zainaugurować program rodziny dużej – to rodzina składająca się z przynajmniej 3-ki dzieci. To jest dopiero początek programu i będziemy go w trakcie trwania rozbudodwywać.” – powiedział Prezydent Grobelny. “Niedługo powołamy Radę Rodziny Dużej, która przyjży się prawu w Naszym mieśce, żeby rodzinom wielodzietnym żyło się w naszym mieście jesze lepiej.” – dodał Marek Sternalski, poznański radny.

Za chwile umowę z programem podpisze zoo, co do Term, których nie ma w porgramie , Marek Sternalski zaznacza, że “potrzebna jest zmiana mentalności osób zarządzającymi niektórymi instytucjami”. Aby przystąpić do programu należy wypełnić wniosek dostepny między innymi na stronie poznańskiego Centrum Świadczeń.

W programie uczestniczą:
Wydawnictwo Miejskie Posnania
Teatr Muzyczny
Teatr Animacji
Pływalnia Miejska Atlantis
POSiR Chwiałka
POSiR Malta
POSiR – Ośrodek Przywodny Rataje
Dom Kultury “Stokrotka”
MDK nr 3
Teatr Polski
CK “Zamek”

Konferencja Poznań PRO Rodzina Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz