Galeria Miejska Arsenał

Adres: Stary Rynek 3
Poznań

Galeria Miejska Arsenał - zapowiedzi wydarzeń

pn: nieczynne, wt-sb: 12-19, nd: 11-15
bilety:normalny 5,- ulgowy 3,- grupowy [do 30 os.] 20,- rodzinny [do 5 os.]7,-

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 8.07.2011 - start godzina 14:45

Malta Festival: Panel: Narracje wykluczenia – FORUM



Opis
 

Czy wykluczenie jest jedynie stanem niemocy, apatii i bierności? Jak obraz wykluczenia generowany przez oglądających, oceniających odnosi się do postrzegania go przez samych wykluczonych? Gdzie przebiegają granice komunikacyjne? Wreszcie – czy w zglobalizowanym świecie coraz bardziej wyalienowanych społeczeństw możemy nadal twierdzić, że wykluczeni to mniejszość i ignorować znaczenie i potencjał tego stanu?

 

uczestnicy panelu:

Maciej Pisuk – absolwent Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego przy PWSFTViT w Łodzi, scenarzysta, fotograf. Autor, między innymi, wydanego przez „Krytykę Polityczną” scenariusza filmu fabularnego Jesteś Bogiem opartego na historii zespołu Paktofonika (film w trakcie realizacji). Laureat wielu nagród i wyróżnień na polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Od kilku lat realizuje fotograficzny projekt dokumentalny poświęcony warszawskiej Pradze. Mieszka w Warszawie.

Rafał Drozdowski absolwent nauk politycznych i socjologii, doktor habilitowany.
Dyrektor ds. naukowych Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownik Zakładu Socjologii Wiedzy i Świadomości Społecznej w Instytucie Socjologii UAM. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, członek Zarządu Okręgu Wielkopolskiego ZPAF. Autor wielu publikacji naukowych i książek, ostatnio ukazała się Za fotografię. W stronę radykalnego programu socjologii wizualnej – napisana razem z Markiem Krajewskim.

Tomasz Kireńczuk – dyrektor programowy w krakowskim Teatrze Nowym i krytyk teatralny. Jest absolwentem teatrologii i doktorantem Instytutu Europeistyki UJ. Zajmuje się badaniami nad związkami między teatrem współczesnym a awangardą historyczną i neoawangardą. Pracuje również jako dramaturg i kurator projektów teatralnych i interdyscyplinarnych. Opublikował książkę „Od sztuki w działaniu do działania w sztuce. Filippo Tommaso Marinetti i teatr włoskich futurystów” (2008).

 

prowadzenie:

Paweł Mościcki – filozof, eseista i tłumacz, doktorant w Szkole Nauk Społecznych PAN w Warszawie. Interesuje się współczesną filozofią, sztuką, a także krytycznymi dyskursami politycznymi. Członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Tłumaczył książki Alaina Badiou, Dereka Attridge’a, Slavoja Žižka, Jacques’a Rancière’a. Redaktor tomu Maurice Blanchot. Literatura ekstremalna (2007) oraz autor książek Polityka teatru. Eseje o sztuce angażującej (2008) i Godard. Pasaże (2010). Obecnie pracuje nad doktoratem o pojęciu potencjalności u Agambena oraz przygotowuje projekt badawczy poświęcony sztuce i utopii w XX wieku.