09sie19:3021:00Lato z Estradą 2024: ŁAWICAŁawica (Poznań)

Szczegóły

Lato z Estradą 2024: Odkryj Wschód w Poznaniu!

Już po raz ósmy zapraszamy do letniej przygody z jednym z najpopularniejszych festiwali kulturalnych w Poznaniu – Lato z Estradą! Tegoroczna edycja, która rozpocznie się w lipcu, obiecuje niezwykłe przeżycia kulturalne, podczas których mieszkańcy i goście naszego miasta poznają różnorodność kultur, tradycji i sztuki skupionej wokół hasła „Podróże po kulturze: Kierunek Wschód”.

Kultura na wyciągnięcie ręki

W ciągu trzech tygodni w sercu Poznania, na 16 osiedlach, odbędzie się ponad 100 bezpłatnych plenerowych wydarzeń. To świetna okazja, by w letnie wieczory poczuć dreszczyk emocji związany z odkrywaniem bogactwa kulturowego regionów i krajów leżących na wschód od Poznania. Program wydarzeń jest niezwykle różnorodny i z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

W ramach Lata z Estradą będzie można wziąć udział w plenerowym kinie, obejrzeć filmy azjatyckiego kina artystycznego, oddać się kreatywnym warsztatom, podczas których uczestnicy będą mogli samodzielnie stworzyć lalki motanki oraz odbić wzory na koszulkach techniką sitodruku. Dodatkowo, muzyka etniczna z różnych zakątków Wschodu stworzy niepowtarzalny klimat, a spektakle poruszą temat wielokulturowości.

Kalendarium wydarzeń

Na wszystkich miłośników kultury i sztuki czeka bogaty program. Oto niektóre z zaplanowanych aktywności:

  • Środa, 24 lipca 2024

    • Ognisko Lasek Marceliński, ul. Wałbrzyska 6
      • godz. 17:30 – Spektakl „Namiot muzyki i opowieści. Wędrówki po Bliskim Wschodzie” – Teatr Mozaika
      • godz. 18:30 – Warsztaty rękodzielnicze „Petrykiwka, czyli tradycyjne malarstwo z Ukrainy i wschodu Polski” – Zielona Grupa
  • Środa, 31 lipca 2024

    • Ognisko Lasek Marceliński, ul. Wałbrzyska 6
      • godz. 17:00 – Spektakl „Czarne i białe” – Teatr Pod Orzełkiem
      • godz. 18:00 – Warsztaty rękodzielnicze „Prace inspirowane wycinankami z Ukrainy i wschodu Polski” – Zielona Grupa
      • godz. 18:00 – Warsztaty „Zakamarkowa walizka zabawy” – Wydawnictwo Zakamarki (liczba miejsc ograniczona – zapisy: latozestrada@estrada.poznan.pl)
      • godz. 18:30 – Stoisko do odbijania wzorów techniką sitodruku – Sitkon (zapraszamy z własnymi koszulkami lub torbami!)
  • Piątek, 9 sierpnia 2024

    • Ryneczek na os. Bajkowym, ul. Szeherezady 2
      • godz. 21:30 – Seans kina plenerowego – „Kłamstewko”, reż. Lulu Wang (2019)
  • Piątek, 23 sierpnia 2024

    • Ryneczek na os. Bajkowym, ul. Szeherezady 2
      • godz. 21:30 – Seans kina plenerowego – „Lato”, reż. Kiriłł Sieriebriennikow (2018)
  • Piątek, 30 sierpnia 2024

    • Ryneczek na os. Bajkowym, ul. Szeherezady 2
      • godz. 21:30 – Seans kina plenerowego – „Poprzednie życie”, reż. Celine Song (2023)

Na każdym wydarzeniu dla dzieci zostanie otwarta czytelnia „Zakamarki w podróży”, gdzie mali uczestnicy znajdują nietuzinkowe książki i ciekawe historie.

Partnerzy i organizatorzy

Lato z Estradą to projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Poznań oraz RO Ławica. Dzięki zaangażowaniu lokalnych instytucji kulturalnych oraz organizacji pozarządowych festiwal nabiera wyjątkowego charakteru, stając się przestrzenią wymiany doświadczeń i spotkań międzykulturowych.

Już teraz zaznaczcie w kalendarzach daty wyjątkowych wydarzeń pełnych artystycznych doznań! Tegoroczna edycja Lata z Estradą z pewnością przyniesie wiele inspiracji oraz radości ze wspólnego odkrywania bogactwa kulturowego Wschodniej Europy. Bądźcie gotowi na niezwykłe przeżycia!

Termin

9 sierpień 2024 19:30 - 21:00

Location

Ławica (Poznań)