22paź16:0018:00Koncert Jazz 4 EUPOSM II st. im. Mieczysława Karłowicza

Szczegóły

Muzyczna Unia Europy – Poznań w rytmach tolerancji i braterstwa

Serce Poznania będzie bić mocniej już 22 października, gdy na scenie Auli koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza zabrzmią dźwięki wyjątkowego projektu muzycznego – Jazz 4 EU. Wydarzenie to, które rozpocznie się o godzinie 18.00, za pomocą muzyki łączy narody, języki i pokolenia, a jego głównym celem jest promowanie współpracy, braterstwa oraz tolerancji.

Na scenie wystąpi ponad 80 chórzystów z trzech chórów: Couleur Jazz z Francji, Chit Chat Company z Niemiec oraz poznański All Fine Choir. To niezwykle energetyczne połączenie ma w sobie zarówno nuty jazzu, jak i rozrywkowego repertuaru, które porwie widownię w rytmy radosnej harmonii. Obu europejskich gości poprowadzą doświadczeni dyrygenci – Andreas Gummersbach oraz Jean Zimmermann, którzy zadbają o artystyczny wyraz i kunszt muzyczny występu.

Muzyka jako most między kulturami

Projekt Jazz 4 EU narodził się w 2013 roku podczas spotkania zespołów w Bretanii. Pomimo barier językowych, chórzyści z różnych krajów odnaleźli się w muzyce, która stała się wspólnym językiem pozwalającym na tworzenie relacji i przekraczanie granic. To nie tylko projekt artystyczny, ale również społeczny, promujący wartości europejskie i walkę z dyskryminacją.

Podczas dotychczasowych podróży po Europie, zespoły występowały wszędzie tam, gdzie były zapraszane – od Niemiec, przez Polskę aż po Węgrzech. W przyszłym roku, w październiku 2024, wyruszą na kolejną trasę koncertową, podczas której odwiedzą nie tylko Poznań, ale również Olsztyn, Pasłęk i Elbląg.

All Fine Choir – Młoda energia z Poznania

Nie można zapomnieć o poznańskim All Fine Choir, który wniesie do wydarzenia świeżość młodej energii muzycznej. Chór ten złożony jest z utalentowanych młodych ludzi, wśród których przeważają absolwentki poznańskich szkół muzycznych. Prowadzony przez Laurę Stieler zespół posiada na swoim koncie wiele sukcesów zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej scenie chóralnej.

Nazwa „All Fine” ma swoje korzenie w grze słów: „al fine” oznacza „grać do końca”, a „All Fine” w angielskim tłumaczeniu to „wszystko w porządku”. To przesłanie idealnie odzwierciedla atmosferę wsparcia i inspiracji, którą Stieler promuje w swoim zespole.

Towarzyszący artyści – pełne brzmienie

Koncert nie byłby pełny bez towarzyszenia profesjonalnych muzyków grających na instrumentach klawiszowych, dętych oraz perkusyjnych, co zdecydowanie podniesie jakość prezentowanego repertuaru. Ich zaangażowanie sprawi, że muzyka wybrzmi w całej swojej okazałości, angażując publiczność do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego wieczoru.

Kalendarium wydarzenia

Koncert Jazz 4 EU odbędzie się dnia 22 października o godzinie 18.00 w Auli koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania oraz Regionu Bretania, a organizatorem imprezy jest Dom Bretani przy współudziale Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

Zaproszenie do wspólnego muzykowania

To wydarzenie z pewnością zapadnie w pamięci mieszkańców Poznania i wszystkich miłośników muzyki. To nie tylko koncert – to manifest braterstwa ponad podziałami, który za pomocą jazzu przemawia do serc uczestników. Przekraczajmy razem granice za pomocą muzyki i celebrujmy różnorodność kultur! Niech każdy dźwięk będzie dowodem na to, że jednocząc się w pasji do sztuki, jesteśmy w stanie tworzyć lepszy świat.

Termin

22 październik 2024 16:00 - 18:00

Location

POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza